Geri Dön
Diğer SporlarSerena Williams'a kıyafet yasağı!

Serena Williams'a kıyafet yasağı!

Serena Williams’ın giydiği kıyafet nedeniyle Roland Garros’a giyim yönetmeliği geldi. ABDli tenisçinin bir daha böyle giyinemeyeceği belirtildi.

Serena Williams'a kıyafet yasağı!

Kadınlar tenisinin yıldızı Serena Williams’a kıyafet ambargosu geldi. Uzun bir aranın ardından bu sene kortlara dönen ABDli yıldız tenisçi, Roland Garros’ta giydiği kıyafetten dolayı ortalığı karıştırdı.

Sezonun ikinci grand slaminde simsiyah bir kıyafet giyen Serena, sıcak havaya karşın tüm bedenini kaplayan elbise ile dikkat çekmişti. Kedi kıyafeti denilen giysinin Kara Panter filminden esinlenildiği belirtilmişti.

‘Sanırım çok ileri gittik’

Roland Garros’tan da sorumlu Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli, bundan böyle turnuva için bir kıyafet kuralları oluşturacaklarını belirtti “Çünkü sanırım bazen çok ileri gittik” dedi.

‘Mekana ve oyuna saygı gösterilmeli’

Serena Williams’ın giydiği kara kıyafeti örnek gösteren Giudicelli “Artık bu kabul edilmeyecek. Bu tip kıyafetlere tolerans gösterilmeyecek. Mekana ve oyuna saygı gösterilmeli” diye konuştu.

‘Wimbledon kadar sert olmayacak’

Tenis ve kurallar denince akla ilk gelen Wimbledon’a da değinen Fransa tenisinin patronu, Londra’daki organizasyon kadar katı kurallar konulmayacağını da sözlerine ekledi.

(Skorer)