Gazete Vatan Logo
Galatasaray Galatasaray'da Dries Mertens'in yeni maaşı belli oldu!

Galatasaray'da Dries Mertens'in yeni maaşı belli oldu!

Sivas maçının yıldızlarından Mertens, Galatasaray’la yeni sözleşme görüşmelerine başladı. Dün 37 yaşına giren tecrübeli futbolcuyla birkaç gün içinde imzalar atılacak. Belçikalı futbolcunun yeni kontratıyla alacağı maaş da belli oldu.

Galatasaray'da Dries Mertens'in yeni maaşı belli oldu!

Galatasaray’ın bu sezonki en kritik isimlerinden Dries Mertens, Sivasspor maçına da damgasını vurmayı başardı. Skor katkısını istikrarlı bir şekilde sürdüren Belçikalı yıldızla ilgili en merak edilen detay ise gelecek sezon Cim Bom’da olup olmayacağıydı.

'BU HAFTA GÖRÜŞME OLACAK' DEMİŞTİ

Mertens maçın ardından bir görüşme yapılacağını doğruladı. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek yıldız oyuncu, Galatasaray'da kalıp kalmayacağı sorusuna, "Bu hafta yönetimle görüşmeler olacak, bakıp göreceğiz" şeklinde yanıt verdi. Dün itibarıyla da Galatasaray ile Mertens arasında yeni sözleşme görüşmelerinin başladığı öğrenildi.

Tecrübeli yıldız dün yeni sözleşme görüşmelerine başlarken aynı zamanda 37. yaş gününü de kutladı. Tüm takım arkadaşları, Belçikalı oyuncuya sevgi mesajları gönderdi.

Galatasaray Yönetimi, 1 yıl daha forma giydikten sonra Mertens’i teknik ekibe dahil etmeyi hedefliyor. Evi İtalya’da olan deneyimli oyuncuyu eski kulübü Napoli de antrenör olarak istiyor.

2.5 MİLYON EURO...

Birkaç gün içerisinde tarafların detayları belirleyip kontrat imzalaması bekleniyor. Mertens’in maaş seviyesinin 2-2.5 milyon Euro bandına çekileceği de gelen haberler arasında.

Haberin Devamı

Galatasarayda Dries Mertensin yeni maaşı belli oldu