Yeni Zelanda Başbakanı cüzdanını unutan annenin parasını ödemiş

AA |  04 Nisan 2019 Perşembe - 10:27 | Son Güncelleme : 04 04 2019 - 10:27

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in markette ödeme sırasında önünde bulunan iki çocuklu bir annenin cüzdanını unuttuğunu fark ederek aldıklarının parasını ödediği ortaya çıktı.


Yeni Zelanda Stuff'ta yer alan habere göre Başbakan Ardern, geçen  günlerde Auckland'ın Ponsonby kentindeki Countdown'da alışveriş yaptıktan sonra  kasada sırada beklerken önünde bulunan iki çocuklu bir kadının cüzdanını  unuttuğunu gördü ve onun yerine ödeme yaptı.
 
Haberi doğrulayan Ardern, Hamilton kentinde düzenlediği basın  toplantısı esnasında "Bahsi geçen annenin aldığı ürünlerin parasını ödediğiniz  doğru mu?" sorusuna gülümseyerek "Evet" yanıtını verdi.
 
Ardern, "Neden ödediniz?" sorusu üzerine de "Çünkü o bir anneydi."  dedi.
 
Ardern'in bu jesti ismi açıklanmayan kadının yaşananları sosyal medya  hesabından paylaşmasıyla ortaya çıktı.
 
Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda çocuklarına aldıklarının  parasını Başbakan'ın   ödediğini anlatmaya çalıştığını yazan anne, "Onların  umursadığı tek şey annelerinin cüzdanını unuttuğu için ne kadar aptal olduğuydu.  Gerisi onları ilgilendirmedi." ifadelerini kullandı.
 
Ancak kadının daha sonra bu paylaşımı sildiği belirlendi.
 
Başbakanlık görevdeyken Haziran 2018'de Neve ismini verdiği kız  çocuğunu dünyaya getiren 38 yaşındaki Jacinda Ardern, New York'taki Birleşmiş  Milletler (BM) toplantılarına bebeğiyle katılmıştı.
 
Ardern,  15 Mart Cuma günü Christchurch'teki Al Nur ve Linwood  camilerinde 50 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı terör  saldırısının sonrasında mağdur ve yakınlarına gösterdiği tavrın yanı sıra yaptığı  yasal düzenlemelerle de tüm dünyadan olumlu tepki almıştı.