Son dakika: Sudan'da flaş gelişme...

AA |  11 Nisan 2019 Perşembe - 8:01 | Son Güncelleme : 11 04 2019 - 9:21

Sudan'da ordu devlet televizyonu binasını kuşattı ve bazı askerler içeriye girdi. Ordunun kısa süre içerisinde önemli bir açıklama yapacağı duyuruldu.Siyasi kaynaklar, askerlerin iktidardaki Ulusal Kongre Partisi liderlerini gözaltına almaya başladığını belirtti.


Sudan'da ordu, devlet televizyonu ve radyosunu kuşattı,  askerler içeriye girdi.  Sokaklarda asker ve ordu bünyesindeki Hızlı Destek Kuvvetleri  mensuplarının konuşlandığı görülüyor. Devlet televizyonu ve radyosunda sabahın erken saatlerinden itibaren  ulusal marşlar ve şarkılar yayınlanırken, alt yazıda ordunun kısa süre içerisinde  önemli bir açıklama yapacağı ifadesi yer alıyor. Görgü tanıkları, ordunun başkent Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı  binasını da kuşattığını ifade etti.  Öte yandan, Muhalif Sudan Meslek Odalarının (SPA) çağrısına uyan  binlerce Sudanlı, başkentteki ulusal ordu karargahına doğru ilerliyor.
 
Sudan'da siyasi kaynaklar, askerlerin iktidardaki Ulusal Kongre  Partisi liderlerini gözaltına almaya başladığını belirtti.
 
Sudan'da Uluslararası Hartum havaalanında uçuşlar durduruldu.  Havaalanında sadece inişlere izin veriliyor. Hartum Uluslararası Havalimanında uçak seferleri durdurulurken gelen uçakların inişine izin veriliyor.