Bosna Hersek'ten Milli Savunma Bakanı Akar'a fahri hemşehrilik

AA |  17 Ağustos 2018 Cuma - 15:40 | Son Güncelleme : 17 08 2018 - 15:40

Bosna Hersek'in Zenica Doboj Kantonu Meclisi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a fahri hemşehrilik verme kararı aldı.


Bosna  Hersek'in Zenica Doboj Kantonu Meclisi (ZDK)  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a fahri hemşehrilik vereceğini açıkladı. 
 
Kanton Meclisinden yapılan açıklamada, meclis üyelerinin, Milli  Savunma Bakanı Hulusi Akar'a ve Hırvatistan'ın eski Cumhurbaşkanı Stjepan Mesic'e  oy birliğiyle fahri hemşehrilik verme kararı aldıkları bildirildi.
 
Zenica Doboj Kantonu Meclisi Başkanı Jasmin Duvnjak, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyeti Başkanlığını da yürütmüş  olan Milli Savunma Bakanı Akar'a fahri hemşehrilik verileceğini kaydederek  Akar'ın Bosna Hersek'te barış ve güven tesisinin desteklenmesi, hoşgörü ve  dayanışma ilkeleri konusunda uluslararası ve etnik gruplar arası iş birliğinin  geliştirilmesi konusunda olağanüstü katkılar sağladığını vurguladı.
 
Fahri hemşehriliğin "Zenica Doboj Kanton Günü" olan 29 Ağustos'ta  verileceğini aktaran Duvnjak, "Ülkemizin ve vatandaşlarımızın dostu olduğunu  kanıtlamış olan Sayın Hulusi Akar'ın gerçekleşecek törene katılması halinde büyük  onur duyacağız." diye konuştu.
 
Dostluk Köprüsü Delegasyonu Derneği Başkanı Jasmin  İmamovic de  Akar'ın  Bosna Hersek, Zenica Doboj Kantonu ve Zenica'nın büyük bir dostu  olduğunu ifade ederek Akar'ın ZDK'nin geliştirilmesi kapsamında hayata geçirilen  çok sayıda projede önemli katkıları bulunduğunu kaydetti.
 
İmamovic, Milli Savunma Bakanı Akar'ın Bosna Hersek ve Türkiye  arasındaki bağların güçlendirmesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini  sözlerine ekledi.