50 yaşındaki adam linç edilerek öldürüldü!

05 Nisan 2017 Çarşamba - 16:25 | Son Güncelleme : 05 04 2017 - 16:25

Hindistan'ın batısındaki Racastan eyaletinde bir adam inekleri korumak için saldırı düzenleyen çete üyeleri tarafından öldürüldü.


Adının açıklanmasını istemeyen bir polis yetkilisi, çete üyelerinin  kamyonlarla inek taşıyan 15 kişiyi araçlarından indirerek dövdüğünü açıkladı.
 
Saldırıda ağır yaralanan Pehlu Khan adlı bir Müslüman'ın kaldırıldığı  hastanede öldüğünü belirten yetkili, cinayetle ilgili henüz gözaltına alınan  kimse olmadığını söyledi.
 
Çete üyelerinin saldırısına uğrayanların, panayırda sergiledikleri  inekleri Haryana eyaletindeki evlerine geri götürdükleri bildirildi.
 
Yerel televizyon kanalları, çete üyelerinin, kamyonlarında inek  taşıyan Müslümanları sopa ve demir çubuklarla dövdüğünü gösteren videoları  yayımladı.
 
Hindistan'ın 1,3 milyarlık nüfusunun yüzde 80'ini oluşturan Hindular,  inekleri kutsal sayıyor. Aralarında Racastan'ın da bulunduğu pek çok eyalette  ineklerin öldürülmesine ve etinin satılması yasak.
 
Hindistan'ın batısındaki Gujarat eyaletinde yerel parlamento, 31  Mart'ta Hayvan Koruma Yasası'nda yaptığı değişiklikle inek öldürmeye ömür boyu  hapis cezası getirmişti.