Yeni atama kararları yayımlandı! 5 ilin müftüsü görevden alındı

AA |  08 Nisan 2020 Çarşamba - 8:15 | Son Güncelleme : 08 04 2020 - 8:15

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. 5 ilin müftüsü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 4 il müdürü görevden alındı.


 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı , Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı,  Ticaret Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi  Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama  kararlarına göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan, Coğrafi Bilgi  Sistemleri Genel Müdürlüğüne İsmail Tüzgen atandı. Toplu Konut İdaresi  Başkanlığında açık bulunan başkan yardımcılıkları görevlerine ise Dursun Baştürk  ve Hakan Akbulut getirildi.
 
 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, Eskişehir İl  Müdürlüğüne Alper Sezer, Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne Bekir Yümnü, Kırklareli İl  Müdürlüğüne Faruk Uysal, Çanakkale İl Müdürlüğüne Muhammet Mermer, Denizli İl  Müdürlüğüne Süleyman Erdoğan, Sinop İl Müdürlüğüne Melih Keleş ve Sivas İl  Müdürlüğüne Harun Tan'ın atamaları yapıldı.   Öte yandan Çanakkale İl Müdürü Ersin Fırat, Hakkari İl Müdürü Mehmet  Akif Bildirici, Manisa İl Müdürü Murat Konan ve Van İl Müdürü Zeynel Abidin Koç  da görevlerinden alındı. 
 
Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan genel müdür  yardımcılığına da Mustafa Pustu getirildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan, Vergi  Başmüfettişliklerine, İbrahim Karaduman ve Serdar Özdil atandı.
 
Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan, Bolu İl Milli Eğitim  Müdürlüğüne Cemil Sarıcı, Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Emin Akkurt  atandı. Ticaret Bakanlığında açık bulunan Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü  pozisyonuna Murat Yaman getirildi.
 
 İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Yalçın Özden, Orta  Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Havva Eksilmez, Ege Gümrük ve Dış  Ticaret Müdürlüğüne Nihat Kınık, Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge  Müdürlüğüne Ersin Başaran ve Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne  Kadri Karakuş atandı.
 
  
5 ilin müftüsü görevden alındı
 
Diyanet İşleri Başkanlığı, Bilecik Müftülüğüne Ali Erhun, Bingöl  Müftülüğüne Ahmet Süzen, Düzce Müftülüğüne Rüstem Can, Erzincan Müftülüğüne  Burhan Çakır, Erzurum Müftülüğüne Şahin Yıldırım, Kastamonu Müftülüğüne Mustafa  Bülbül ve Rize Müftülüğüne Naci Çakmakçı'yı atadı. Öte yandan Bingöl Müftüsü Muharrem Genç, Çanakkale Müftüsü Arif Gökce,  Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve Siirt  Müftüsü Ahmet Altıok da görevlerinden alındı.