Şampiyonlar Şampiyonası’nda büyük final

25 Mart 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 25 03 2017 - 2:30

TOSFED Şampiyonlar Şampiyonası geçen hafta İzmir’de heyecanlı iki güne sahne oldu. Genç yarışçı Ayhancan Güven Şampiyonlar Şampiyonu oldu.


TOSFED?Şampiyonlar Şampiyonası’nda 17 Mart Cumartesi günü start alan 44 sporcu, İzmir Ülkü Park yarış pistinde Volkicar’lar ile kıyasıya mücadele etti. Ve günün en hızlı ilk 16 ismi saliselerle birbirinden  ayrıldı. Pazar günü ise Petlas lastikleri kullanan Opel Corsa OPC direksiyonuna geçen ünlü yarışçılar, çeyrek final ve yarı finalde  mücadele etti.

15 yıllık aradan sonra TOSFED tarafından Spor Toto, Opel Türkiye, Petlas, Atarlar Petrol, Redbull.com ve Power FM katkılarıyla düzenlenen organizasyonun finalinde Can Tolon ile Ayhancan Güven karşı karşıya geldi. 3 kalkış sonunda rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ayhancan Güven, Şampiyonlar Şampiyonu oldu.

Apexmasters drift pilotları ile Ukraynalı Red Bull sporcusu Alexander Grinchuk’un showlarının yanı sıra, İskender Atakan, Serdar Bostancı, Volkan Işık, Cem Hakko, Serkan Yazıcı,Ömer Tolon ve Ahmet Tarhan gibi şampiyon sporcuların da piste çıktığı organizasyonda, Ayhancan  Güven toplam değeri 200 bin TL’ye yaklaşan ödüllerin de sahibi oldu. Özel tasarım kupasını Turizm Bakanı Nabi Avcı ve TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’dan alan Güven,  Opel‘den 1 yıllığına günlük kullanım için otomobil ile 2017 yılı içerisinde Red Bull davetlisi olarak Formula 1 veya WRC yarışı seyahati kazandı. Güven, ayrıca TOSFED sponsorluğunda Avrupa’da kendi klasmanında bir yarışa katılma ve öncesinde de test hakkını elde etti.