Paris’te rehine alarmı!

AA |  12 Haziran 2018 Salı - 19:05 | Son Güncelleme : 12 06 2018 - 22:21

Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki 10. bölgede yaşanan rehine krizinde saldırgan yakalandı ve rehineler kurtarıldı.


Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, polisin düzenlediği operasyonla rehineleri kurtardığını ve saldırganı yakaladığını açıkladı.
 
Collomb, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Paris, onuncu bölge: adam gözaltında, rehineler güvende. Polis ve kurtarma servislerinin profesyonelliği ve hızını selamlıyorum" dedi.
 
ÖZEL POLİS TİMLERİ OPERASYON BAŞLATMIŞTI
 
France Info'nun polise dayandırdığı haberde, olay yerine özel polis timleri gelmiş ve rehinelerin kurtarılması için özel operasyon başlatılmıştı.
 
Saldırganın bu eylemi gerçekleştirme nedeni henüz bilinmiyor.
 
France Bleu radyosunun haberine göre rehineler içerisinde hamile biri de bulunuyordu.
 
Ayrıca saldırganın Fransa'daki İran Büyükelçisi'yle görüşmek istediği bildirilmişti.
 
SALDIRGAN YAKALANDI  
 
France Info'nun haberine göre, yerel saatle 16.00 civarında Paris'in  10'uncu bölgesindeki reklam ajansına giren bir kişi, şirkette bulunan üç kişiyi  rehin aldı. Rehinelerden birinin kısa sürede kaçmayı başardığı belirtilen  haberde, polisin üzerinde bomba bulunduğu ifade edilen saldırgana yönelik  operasyon düzenlediği kaydedildi.
 
BFMTV kanalı, saldırganın psikolojik sorunları olduğu bilgisini  paylaştı. Paris Emniyet Müdürlüğü de özel birliklerin düzenlediği operasyonla iki  rehinenin kurtarıldığını, saldırganın da yakalandığını açıkladı.
 
Twitter'dan operasyonun sona erdiğine yönelik paylaşımda bulunan  İçişleri Bakanı Gerard Collomb, güvenlik güçlerine teşekkür etti. Saldırının  terör amaçlı olmadığı tahmin edilirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü  öğrenildi.