İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim elemanı alıyor

25 Şubat 2019 Pazartesi - 14:32 | Son Güncelleme : 25 02 2019 - 14:53

İstanbul Kültür Üniversitesi 52 öğretim üyesi almak için ilan açtı.


İstanbul Kültür Üniversitesi, teknik bilimler meslek yüksekokulu ve işletmecilik meslek yüksekokulu bölümlerine 52 tane öğretim görevlisi alımı yapacak. Başvuru detayları belli oldu. 
 
Başvurular bugün başladı,11 mart tarihine kadar sürecek.
 
Adaylar sınava 15 martta girecek. 19 martta ise sınav sonuçlarını  https://www.iku.edu.tr  
adresinden öğrenebilecekler.
 
Genel Şartlar:
 
1. 657 Sayılı Kanunun 48 İnci Maddesinde Belirtilen Şartları Taşımak Gerekmektedir.
 
2. ALES’ten En Az 70 Puan Almış Olmak Gerekir. Merkezi Sınav Muafiyetinden Yararlanmayı Talep Edenlerin Ön Değerlendirme Ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında ALES Puanı 70 Olarak Kabul Edilir.
 
3. Ön Değerlendirme Ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında Lisans Mezuniyeti Notunun Hesaplanmasında Kullanılacak 4’lük Ve 5’lik Not Sistemlerinin 100’lük Not Sistemine Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla Belirlenir. Diğer Not Sistemlerinin 100’lük Not Sistemine Eşdeğerliğine Yükseköğretim Kurumlarının Senatoları Karar Verir.
 
4. Yabancı Ülkelerden Alınan Diplomaların Denkliğinin Onaylanmış Olması Gerekmektedir.
 
5. İlan Edilen Kadrolara Müracaat Edecek Erkek Adayların Askerlik Yönünden Mahkeme Veya Bakaya Durumunda Olmamaları Gerekmektedir.
 
6. Müracaat Edecek Adayların Sınavların Aynı Gün Yapılacak Olmasından Dolayı Tek Bir Kadro İlanına Müracaat Etmeleri Gerekmektedir. Birden Fazla Kadroya Başvuran Adayların Her İki Başvuruları Değerlendirmeye Alınmayacaktır. (Birden Fazla Kadro İlanı Olması Durumunda)