Emekli ikramiyeleri ne zaman dağıtılacak? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

09 Ağustos 2018 Perşembe - 16:54 | Son Güncelleme : 09 08 2018 - 16:59

Emekli ikramiyeleri ne zaman dağıtılacak? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar? Sorularının yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Emekli maaşlarının ne zaman yatacağı da merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...


Emekli ikramiyeleri konusu gündemden düşmüyor ve detaylar merakla araştırılıyor. Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu. Emekli maaşlarının da hesaplara ne zaman yatırılacağı haberimizde yer alıyor.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."
 
Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek
 
Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:
 
"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."
 
Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.
 
EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?
 
Kurban Bayramına kısa bir süre kala milyonlarca emeklinin gözü kulağı emekli maaşlarının yatacağı tarihe çevrilmiş durumda. Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihin açıklanmasının ardından ikinci bir çalışmada da emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi konusunda yapılıyor. Yapılan açıklamada emekli maaşlarının da Bayram'dan önce herkesin hesabına yatırılmaya çalışılacağı gelen haberler arasında.