Barselona'da terör alarmı

AA |  12 Eylül 2017 Salı - 23:15 | Son Güncelleme : 12 09 2017 - 23:18

Katalonya polisi, terör saldırısı şüphesi üzerine Barselona'daki Kutsal Aile Tapınağı'nın çevresinde caddeler kapatıldı, metro seferleri durduruldu. Yapılan kontrollerde herhangi bir terör bulgusuna rastlanmaması üzerine trafik açıldı ve metro seferleri başlatıldı


İspanya'nın doğusundaki Barselona kentinde, terör  saldırısı şüphesi üzerine Kutsal Aile Tapınağı'nın çevresinde güvenlik koridoru  oluşturuldu, bölgedeki caddeler kapatıldı, metro seferleri durduruldu. 
 
İspanyol haber ajanslarına göre, Katalonya polisi Mossos  d'Esquadra, terör şüphesi üzerine Barselona kentinin en turistik yerlerinden biri  olan Kutsal Aile Tapınağı'nın çevresinde güvenlik koridoru oluşturdu. Ünlü mimar  Antoni Gaudi'nin halen tamamlanamayan eseri olan Kutsal Aile Tapınağı'nın  yanındaki caddeleri trafiğe kapatan Katalan polisi, buradaki metro durağındaki  seferleri de durdurdu.
 
Güvenlik koridoru oluşturan polis, yaklaşık 1 saat boyunca bölgedeki  vatandaşların ve turistlerin geçişlerine izin vermedi ve çevredeki dükkanları  tahliye etti.
 
Bazı görgü tanıkları, terör şüphesinin, Kutsal Aile Tapınağı yanındaki  Provença Caddesi'nde park halindeki bir minibüsten kaynaklandığını iddia etti.
 
Öte yandan bölgeye bomba imha uzmanı ekipler de gönderildi. Güvenlik  güçlerinin herhangi bir terör bulgusuna rastlamaması üzerine trafik açıldı ve  metro seferleri başlatıldı.
 
Öte yandan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam Barcelona-Juventus  maçından dolayı da kentte güvenlik kontrollerinin en üst düzeyde olduğu  bildirildi.
 
Barselona kentinde 17 Ağustos'ta meydana gelen terör saldırısında 14  kişi ölmüş 120'den fazla kişi de yaralanmıştı.