Basketbol  »Almanya çeyrek finale yükseldi

Almanya çeyrek finale yükseldi

Almanya çeyrek finale yükseldi

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turu karşılaşmasında Fransa'yı 84-81 yenen Almanya, çeyrek finale yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turu  karşılaşmasında Fransa'yı 84-81 yenen Almanya, çeyrek finale yükseldi.
 
Almanya, çeyrek finalde İspanya-Türkiye eşleşmesinin galibi ile karşı  karşıya gelecek.
 
İki takım da karşılaşmaya sert savunma yaparak başladı. Almanya'nın  Barthel ve Tadda ile bulduğu sayılara Fournier, De Colo, Heurtel ve Diaw'ın  kaydettiği basketlerle 8-0'lık seriyle cevap veren Fransa, 6. dakikada 14-4 öne  geçti. Fransa, oyuna kenardan dahil olan Lauvergne'nin boyalı alandan  kazandırdığı sayılarla ilk periyodu 19-10 üstün tamamladı.
 
İkinci çeyrek oldukça çekişmeli geçti. İki takımın da hücumda yüksek  şut yüzdesi yakaladığı ilk bölümde Lauvergne, Toupane ve Seraphin ile sayılar  bulan Fransa karşısında Thiemann ve Staiger ikilisi ile etkili olan Almanya, 15.  dakikada farkı 5 sayıya indirdi: 24-29. Fransa, Diaw'ın üç sayı çizgisinin  gerisinden kaydettiği basketle 16. dakikada farkı 10 sayıya (24-34) çıkardı.  Almanya'nın Theis ve Schröder ile bulduğu basketler karşısında Fournier ve Diaw  ile sonuca giden Fransa, ilk devreyi 40-34 üstün kapattı.
 
Üçüncü periyoda istekli başlayan Almanya, Schröder ve Theis'ın  basketleriyle 24. dakikada farkı 2 sayıya (44-46) kadar indirdi. Fransa'nın üst  üste hücumlardan boş dönmesi karşısında oyunda dengeyi kuran Almanya, Theis'ın  serbest atıştan kaydettiği basketlerle 27. dakikada skorda dengeyi sağladı:  51-51. Çeyreğin son bölümünde Theis ve Schröder'in basketlerine Lauvergne ve  Fournier ile cevap veren Fransa, final periyoduna 56-55 önde girdi.
 
Karşılaşmanın dördüncü çeyreği büyük bir mücadeleye sahne oldu. Lo'nun  3 sayılık basketiyle son periyoda başlayan Almanya, 31. dakikada 58-56 öne geçti.  Ardından Staiger ve Barthel'in isabetli dış atışlarıyla oyuna ağırlığını koyan  Almanya, 33. dakikada skoru 64-60'a taşıdı. Fransa, Fournier'ın dış atış ve pota  altından arka arkaya bulduğu sayılarla 35. dakikada maçta tekrar skor üstünlüğünü  eline aldı: 64-65. Almanya, Theis'ın üst üste attığı kritik basketlerle sonuca  giderken, Fransa ise Fournier ile bulduğu sayılarla maça tutunmaya çalıştı.  Almanya, maçın bitimine 6 saniye kala Benzing'in serbest atıştan kaydettiği  sayılarla skoru 84-81 yaptı. Fransa'da De Colo'nun son saniyede yaptığı 3 sayılık  atış başarılı olmayınca Almanya müsabakadan 84-81 galip ayrıldı.

 

Etiketler: Fransa Almanya
Tüm Fikstür