Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, teknik eğitimde vites yükseltti

AA |  30 Eylül 2018 Pazar - 13:18 | Son Güncelleme : 30 09 2018 - 13:18

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman bağışı yapan Toyota Otomotiv Sanayi’nin mesleki teknik eğitimin kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler büyüyerek devam ediyor


Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara eğitim amaçlı  otomobil, motor ve şanzıman bağışı yapan Toyota Otomotiv Sanayi’nin mesleki  teknik eğitimin kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler  büyüyerek devam ediyor.                 
 
Şirketten yapılan açıklamaya göre, eğitim amaçlı araç ve ekipman  bağışlarıyla meslek öğrencilerinin sürekli olarak gelişen teknolojiye paralel bir  eğitim alarak bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen Toyota Otomotiv  Sanayi Türkiye’nin destek faaliyetleri katlanarak sürüyor.                
 
Son olarak 17 farklı ildeki okullara 20 araç, 26 farklı ildeki  okullara ise 133 motor ve 115 şanzıman hibesi gerçekleştiren fabrikanın böylece  2018 yılında Türkiye’nin dört bir yanına toplamda yaptığı araç bağışı 47,  şanzıman sayısı 355 ve motor sayısı 376’ya ulaşmış oldu. Fabrika ayrıca 5 farklı  ilde AFAD ve itfaiyeye 14 hurda araç desteği sağladı.                
 
Araç ve ekipman bağışlarını ulusal çapta bir faaliyete dönüştüren  Toyota Otomotiv Sanayi, Türkiye ekonomisinin yanında eğitime alanına da değer  katıyor. Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla  meslek liseleri ve üniversitelere araç ve ekipman desteği sağlayan Toyota  Otomotiv Sanayi ayrıca, staj programları ve fabrika bünyesinde  gerçekleştirdikleri teknik gezilerle de öğrencilere mesleki anlamda farkındalık  kazandırıyor.