Taşeron işçiler kadroya alınacak mı? Bakan açıkladı...

13 Eylül 2017 Çarşamba - 14:12 | Son Güncelleme : 13 09 2017 - 14:12

Taşeron işçiler kadroya alınıp alınmayacağı konusu merak ediliyor. Gündemde oldukça araştırılan Taşeron işçilere kadro konusunda bakan açıklaması geldi. Peki binlerce taşeron işçinin beklediği müjdeli haber geldi mi?


Yaklaşık 720 bin taşeron işçinin beklediği kadro konusunda son gelişmeler neler? Taşerona kadronun verilip verilmeyeceği belli oldu mu? Taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağıyla ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan önemli açıklamalar geldi. İşte detaylar...

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan taşeron işçi açıklaması:

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarında "Bu konu gerçekten çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiriyor. 1 milyona yakın insanımız kamu ile ilişkili konularda hizmet sunuyor. Onlar gerçekten emekli ve yürekleri ile hizmete katkı veriyorlar. Sistemin değiştirilmesi ve kamuya doğrudan hizmet vermek istiyorlar. Geçmişte uzun süre çalışmalar yaptık. Çok basit görünmüştü, işin içine girince her bir alımda sözleşmeler çok farklı. Farklı hizmet verme biçimleri var, hizmet veren kişilerin sözleşmedeki konumları da farklı. Çalışma aylarca sürdü. İşin içinden çıkamadık. En sonunda dedik ki, bu çalışmayı yapmamız gerekir dedik. Sözleşmeli modele dayanır bir modeli de sunduk. Önceki yapılan çalışmaları da dikkate almak suretiyle bir çalışma yapılıyor. Toplumun geniş bir beklentisi olduğunu biliyoruz. Çalışma Bakanlığımızın çalışmaları yakın zamanda ortaya çıkacak. Ben çok uzak olmayan vadede bu çalışmaların sona geleceğine inanıyorum. İnşallah tatlıya bağlayacağız." ifadelerine yer verdi.