Sri Lanka'da 87 patlayıcı daha bulundu

AA |  22 Nisan 2019 Pazartesi - 13:19 | Son Güncelleme : 22 04 2019 - 15:28

Paskalya gününde aralarında kilise ve otellerin olduğu 8 noktaya terör saldırıları düzenlenen Sri Lanka'da başkent Kolombo'da 87 adet bomba fünyesi bulunduğu bildirildi.


Polis sözcüsü Ruwan Gunasekaran, kentin merkezi otobüs garajının  farklı yerlerinde 12 adet fünye tespit edildiğini, ardından garajın yakınındaki  çöp tenekesinde de 75 adet daha fünye bulunduğunu bildirdi.
 
Sözcü Gunasekaran, fünyelerin dün yaşanan terör saldırılarıyla  ilgisinin bulunup bulunmadığıyla ilgili açıklama yapmadı.
 
Olayla ilgili henüz kimsenin göz altına alınmadığı, soruşturmanın  sürdüğü kaydedildi.
 
Bomba yüklü kamyonet
 
Öte yandan, terör saldırıların hedeflerindeki kiliselerden St.  Anthony's Kilisesi'nin yakınında park halindeki bir kamyonetin içinde bulunan 3  adet bombanın etkisiz hale getirilmeye çalışırken infilak ettiği bildirildi.
 
Patlamada yararlanan olmazken, gürültü çevrede korku ve paniğe sebep  oldu.
 
Sri Lanka'da dün Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin  düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St.Sebastian ve  Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı  Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar  gerçekleştirilmişti.
 
Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki  konukevi yakınında ve Dematogoda da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.
 
Sri Lanka makamları saldırılarda 290 kişinin hayatını kaybettiğini,  500'den fazla kişinin yaralandığını açıkladı.