Seda Akgül kimdir?

14 Ağustos 2018 Salı - 11:30 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 11:42

Seda Akgül kimdir? Sorusunun merak edilen yanıtını haberimizde derledik. Seda Akgül yeni program 4 Kadın Zamanı'nı sunuyor. Güzel ve başarılı sunucu Seda Akgül'ün hayatı hakkındaki bilgiler haberimizde yer alıyor.


Güzel sunucu Seda Akgül'ün yaşı, eğitimi, kariyeri gibi sorular merak ediliyor. Gündemde çok fazla araştırılan Seda Akgül'ün hayatına dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. 

SEDA AKGÜL KİMDİR?

TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerinden mezun oldu. Ardından, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yaptı. İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okudu.
 
Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj gördü. Akgül, TRT sınavlarına girip kazanarak spikerlik yapmaya başladı. Ayrıca, kuruluşundan itibaren TV 8’de görev aldı. Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sundu. Bunun yanında uzun yıllar ana haber bülteni spikerliği yaptı. Seda Akgül, 2004 – 2007 yılları arasında Işık Üniversitesi’nde İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini gerçekleştirdi. 
Akgül, TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sundu. Bu program ile izleyicilerin ve eleştirmenlerin beğenisini kazandı. 17 Eylül 2012 tarihinde ise, yeni yayın döneminde Star TV’ye geçerek sabah haber kuşağı programı sundu. 2014 yılının Ağustos ayında, bir reality show sunmak için Kanal D’ye geçti. Seda Akgül, 2016 yılında Avram Habib ile evlendi. Ancak, mutluluğu sadece birkaç ay sürdü. Çift, evlendikten birkaç ay sonra boşandı.