Sağlık Bakanlığı duyurdu! Feragat edenler yeniden atanacak

12 Nisan 2019 Cuma - 10:37 | Son Güncelleme : 12 04 2019 - 12:23

Sağlık Bakanlığı atama işlemleri hakkında duyuru yayımladı.Sağlık Bakanlığı,bakanlık kadrolarına yerleşip çeşitli nedenlerle göreve başlayamayanları ve atama hakkından feragat edenleri yeniden atayacak.


 
Sağlık Bakanlığı internet sitesinden açıklama yaptı. Bakanlık, 2018/4 ve 2018/5 KPSS tercih işlemlerinde, Bakanlık kadrolarına yerleşen ancak çeşitli nedenlerle görevine başlayamayanlar ile atama hakkından feragat edenleri, yeniden atayacak
 
İşte Sağlık Bakanlığından yapılan açıklama; 
 
KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre sözleşmeli sağlık personeli pozisyonuna yerleşenlerden; güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlanmak suretiyle atamaları yapılan, ancak çeşitli nedenlerle Bakanlığımızca ilan edilen tarihler arasında görevine başlayamayanlar ile atama hakkından feragat edenlerin, en geç 19.04.2019 Cuma günü mesai bitimine kadar atamalarının yapılması taleplerini içeren dilekçe ile Bakanlığımıza şahsen başvuruda bulunmaları halinde, yerleştikleri sözleşmeli personel pozisyonlarına atamalarının yapılması Bakanlığımızca uygun görülmüştür.
 
1- Başvuru yapmak isteyenlerin dilekçelerini, Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001. Cadde No: 9 Çankaya/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine şahsen teslim etmeleri gerekmekte.
 
2- Şahsen başvuru yapamayacak durumda olanlar, noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile başvuru yapabilecek, aksi takdirde evrak teslim alınmayacak.
 
3- Başvurular ilgili atama birimlerimiz tarafından incelendikten sonra atama ve göreve başlama işlemleri hakkında başvuru sahiplerine bilgi verilecek.