MHP'li Saffet Sancaklı’nın eşi son yolculuğuna uğurlandı!

İHA |  02 Şubat 2017 Perşembe - 13:39 | Son Güncelleme : 05 02 2017 - 14:05

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın hayatını kaybeden eşi Hülya Sancaklı için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.


19 gündür yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın eşi Hülya Sancaklı için cenaze töreni düzenleniyor. Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, eşi Hülya Sancaklı'nın naaşıyla birlikte geldi. Yoğun güvenlik önlemi alınan camiye Sancaklı ailesini sevenleri yalnız bırakmadı.
 
 Hülya Sancaklı'nın annesi Nevin Erdoğan, cenazede TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletveli Akif Hamzaçebi'ye sarılarak, "Başkanım, yol arkadaşlarım iyi ki varsınız. Dayanamıyorum. Çok acı var başkanım çok. Ciğerim acıyor. İçim kanıyor başkanım. Bundan sonraki yaşam benim için çok zor" diyerek gözyaşı döktü.
 
 
Fatih Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine MHP Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Savunma Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Akif Çağatay Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sancaklı ailesini bu acılı günlerinde yalnız bırakmadı.
ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI
 
TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP İstanbul Milletvekeli Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP Eski Milletvekili Engin Alan, Eski Milli Futbolcular Oğuz Çetin, Tümer Metin, Hakan Ünsal, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Eski Milli Basketçi Hidayet Türkoğlu da cenazedeydi.

ANNESİ GÖZYAŞI DÖKTÜ
 
Hülya Sancaklı'nın annesi Nevin Erdoğan ile babası Kemal Erdoğan taziyeleri ayrıca kabul etti. Nevin Sancaklı TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi'ye sarılarak, "Başkanım, yol arkadaşlarım iyi ki varsınız. Dayanamıyorum. Çok acı var başkanım çok. Ciğerim acıyor. İçim kanıyor başkanım. Bundan sonraki yaşam benim için çok zor" diyerek gözyaşı döktü.

BABA OĞUL CENAZEYİ TAŞIDI
 
Acısı yüzüne yansıyan Saffet Sancaklı ile oğlu Mert ve kızı Duygu'nun oldukça bitkin olduğu gözlendi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Hülya Sancaklı için helallik alındı. Saffet Sancaklı ve oğlu Mert tabutu cenaze aracına kadar taşıdı. Hülya Sancaklı'nın cenazesi Eyüp Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AKŞAM TAZİYELERİ KABUL EDECEK
 
Saffet Sancaklı bu akşam saat 18.00'de Beşiktaş Akatlar'da bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde taziyeleri kabul edecek.
 
YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ
 
Cenaze öncesi camiye gelen polis ekipleri caminin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Caminin her köşesi bomba uzmanı köpekler tarafından arandı. Caminin çevresine konuşlanan polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü.
 
ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi vefat eden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'ya taziyelerini iletti.
 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşini kaybeden Sancaklı'yı dün gece telefonla aradı. 
 
Hülya Sancaklı'nın vefatından derin bir teessür duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhumeye Allah'tan rahmet diledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, acılarını paylaştığı Sancaklı ailesine sabır ve metanet diledi
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN TAZİYE
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi vefat eden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'ya taziyelerini iletti. CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Sancaklı'yı telefonla aradı.

Görüşmede, merhume Hülya Sancaklı'ya Allah'tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, Sancaklı ile yakınlarına başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.