KYK yurt başvuruları yarın yapılacak! E-devlet KYK yurt başvurusu

02 Eylül 2018 Pazar - 15:16 | Son Güncelleme : 02 09 2018 - 15:16

KYK yurt başvuruları yarın alınmaya başlanacak. Binlerce üniversite öğrencisi e-devlet üzerinden KYK yurt başvurularının nasıl yapıldığını merak ediyor. İşte 2018 yılı KYK yurt başvuruları hakkındaki bilgiler...


KYK yurt başvuruları için heyecanlı bekleyiş başladı. Yarın başlayacak olan KYK yurt başvuruları e-devlet üzerinden kolayca yapılabilecek ve 10 Eylül'e kadar sürecek. İşte ayrıntılar...

Başvurular 3-10 Eylül’de e-Devlet’ten yapılacak!
 
3 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek. 
 
Öğrencilerin öğrenim bilgileri, YÖK’ün bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesi önem taşıyor. 
 
Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. 
 
Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi alması veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekiyor. 
 
Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye Kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek.