CHP'de peş peşe istifalar

AA |  12 Şubat 2019 Salı - 15:01 | Son Güncelleme : 12 02 2019 - 17:25

CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun istifasının ardından 50 partili daha CHP'den istifa etti.


CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, partisinden istifa etti.
 
Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyu tarafından bilinen  gelişmeler nedeniyle partisinden istifa ettiğini belirtti.
 
Konuyla ilgili daha sonra basın toplantısı da düzenleyeceğini ifade  eden Kesimoğlu, "Son günlerde hem Kırklareli'nde hem de yıllarımı verdiğim partim  CHP'de yaşanan, kamuoyu tarafından bilinen gelişmeler nedeniyle partimden istifa  ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Kesimoğlu yeniden aday gösterilmemesi üzerine iki hafta önce  düzenlediği açık hava toplantısında CHP Genel Merkezi'nin kararını tanımadığını  belirterek "kılıç yarası" aldığını belirtmişti. 
 
"Bu şarkı burada bitmez, kenara çekilmeye hiç niyetim yok" diyen  Kesimoğlu, seçimlere katılacağı sinyalini vermişti.
 
50 CHP'li, İl Seçim Kurulu Başkanlığına istifa dilekçelerini sundu
 
Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sevim, Kadın Kolları  Başkanı Ayşen Kösegil, Kesimoğlu'nun eşi Sibel Kesimoğlu'nun da aralarında  bulunduğu 50 CHP'li, İl Seçim Kurulu Başkanlığına istifa dilekçelerini sundu.
 
Kösegil, adliye binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, il ve  ilçe kadın kolları yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri ile bazı üyelerin  aralarında olduğu 50 kişinin partiden istifa ettiğini söyledi.
 
Gördükleri lüzum üzerine bu kararı aldıklarını ifade eden Kösegil,  istifaların devamının geleceğini sözlerine ekledi.
 
BODRUM BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ
 
CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon partisinden istifa ettiği ve DP’den büyükşehir belediye başkan adayı olduğu konusunda sorulan sorulara “Hayırlı olsun” diyerek cevap verdi.
 
  
CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın partisinden istifasının ardından şimdide Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un istifa ettiği öğrenildi. CHP’den önce büyükşehir daha sonra Bodrum için aday gösterilemeyen Kocadon’un DP’den büyükşehir belediye başkan adayı olacağı resmi açıklamanın ise 19 Şubat günü yapılacağı ifade edildi.
 
  Belediye Başkanı Kocadon’un Noter aracılığı ile CHP’den istifa ettiği öğrenildi. Katıldığı bir cenaze töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Kocadon şunları söyledi:
 
  “Herkese hayırlı olsun. Daha önümüzdeki günlerde bununla ilgili güzel bir basın açıklaması yapacağım. Sıkıntı yok,, haydi bakalım. Ayın 19’da görüşeceğiz sizinle.”
 
  Kılıçdaroğlu önce Kocadon dedi sonra Saruhan
 
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u Belediye Başkan adayı göstereceği öne sürülmüştü. Seçimlere 52 gün kala CHP genel merkezinden yapılan açıklama ile Mustafa Saruhan Bodrum Belediye Başkan adayı gösterildi.