İzmir ve Bursa'da peş peşe orman yangınları

AJANSLAR |  02 Ağustos 2020 Pazar - 16:55 | Son Güncelleme : 02 08 2020 - 16:55

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek tarım arazisine sıçradı. İzmir'in menderes ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor.


İzmir ve Bursa'da peş peşe orman yangınları. Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek tarım arazisine sıçradı. İtfaiye ekiplerince söndürme çalışması başlatılırken, yangından tarım arazisindeki içinde çok sayıda hayvanın olduğu ağılın da etkilendiği öğrenildi.
 
Merkez Nilüfer ilçesine bağlı kırsal Başköy Mahallesi ile kırsal Akçalar Mahallesi arasındaki ormanlık alanda, saat 14.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yükselen duman ve alevi gören çevredekilerin ihbarı üzerine, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, tarım arazisine de sıçradı. İtfaiye ekiplerince yangını söndürmek için çalışma başlatıldı. Yangından, tarım arazisinde bulunan içinde çok sayıda hayvanın olduğu ağılın da etkilendiği öğrenildi. İtfaiyenin yangını söndürme çalışması sürüyor.
 
 
İZMİR'İN MENDERES İLÇESİ ÇİLE MAHALLESİ'NDE ORMAN YANGINI
 
İzmir'in menderes ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor.Menderes'in kırsal Çile Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bugün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 1 söndürme uçağı, 2 helikopter ve 5 arazöz sevk edildi. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.