İmmünoloji, Otizm ve Kanserin birbiriyle ilgisi konuşulacak

AA |  10 Kasım 2017 Cuma - 17:27 | Son Güncelleme : 10 11 2017 - 17:27

"Uluslararası İmmünoloji / Otizm / Kanser" başlıklı ve bu hastalıkların birbirleriyle ilgisinin paylaşılacağı konferans, 19 Kasım'da İstanbul'da başlayacak. Konferansın tüm geliri, Otizm Dernekleri Federasyonu'na bırakılacak


Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, çevre kirliliği, teknolojik  kirlenme, yanlış beslenme, kanser ve otizm vakalarını arttırıyor. Dünyada her  geçen yıl artan kanser ve otizm vakalarına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen  konferansta, dünyadan ve Türkiye'den konuşmacılar, 19 Kasım Pazar günü Sofa  Hotel'de bir araya gelecek.
 
İmmunoloji/ Otizm/ Kanser ilişkisinin paylaşılacağı konferansın  konuşmacıları arasında; Dünya Sağlık Vakfı Başkanı ve ELN (European Laboratory of  Nutrients) Direktörü Prof. Emar Vogelaar, hem Autism Research hem de Autism  Medical Institute'nün başkanlıklarını yürüten Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Necip Cem  Kınacı, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ve İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü  Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar ve Synevo Laboratuvarları Medikal  Direktörü Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Semra Tamer Levent yer alıyor.
 
Prof. Emar Vogelaar dünyada ve ülkemizde hızla artan kanser ve otizm  vak'alarının bağışıklık sistemiyle ilgili ilişkilerine değinerek, sağlıklı  bireylerin yetişmesi konusunda katılımcılara bilgiler verecek. Kanser ve otizm  hastalıklarının yanı sıra bozulmuş bağışıklık sistemi hastalıklarından Nagalase  ile GcMAF'in önemi ile ilgili bilgiler de paylaşacak olan Prof. Vogelaar,  günümüzde sık görülen bu hastalıkların artışını beslenme düzeniyle  ilişkilendirerek, nasıl durdurulabileceği konusunda yollar gösterecek.
 
Konferansın diğer konuşmacıları arasında yer alan Nükleer Tıp Uzmanı  Dr. Necip Cem Kınacı da "Otizm Spektrum Bozukluklarında Sorunları ve Çözümleri"ni  anlatarak, 6 kıta 68 ülkeden 10 binin üzerindeki hasta üzerinde yapılan araştırma  verilerini davetlilerle paylaşacak.
 
Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar ise "Kanser ve  bağ dokusu" ilişkisi, paradigmanın sorgulanması konularında bilgiler vererek bu  konudaki tecrübe ve araştırmalarını katılımcılara aktaracak.
Organizasyonun tüm geliri Otizm Dernekleri Federasyonu'na  bağışlanacak.