Gülistan, 'Kendimi Munzura atmaya gidiyorum' demiş

Müslim SARIYAR/TUNCELİ, (DHA) |  15 Ocak 2020 Çarşamba - 13:48 | Son Güncelleme : 15 01 2020 - 13:54

Tunceli'de 5 Ocak gününden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, sürerken olayla ilgili detaylara DHA ulaştı. Genç kızın kaybolmadan bir gün önce yurtta bulunan arkadaşına, "Beni yalnız bırakmayın. İyi değilim. Kendimi Munzura atmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.


Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'nun, kaldığı yurttan 5 Ocak günü çıkıp, bir daha kendisinden haber alınamaması üzerine yurtta kalan arkadaşları Kübra O., ve Dilek M.nin emniyete giderek, kayıp müracaatında bulunduğu ortaya çıktı.
 
ERKEK ARKADAŞININ BİR KIZLA FOTOĞRAFINI GÖRDÜ
 
DHAnın ulaştığı bilgilere göre, polise ifade veren aynı yurtta kalan arkadaşı Dilek M., "Gülistan yaklaşık bir ay önce erkek arkadaşı Z.Adan ayrıldı. Kaybolmadan birkaç gün önce de Z.Anın Instagram hesabında başka bir kızın resmini gördü. O andan itibaren de Gülistanın hareketlerinde değişme oldu. Kaybolmadan bir gün önce akşam saatlerinde yurttaki odama geldi. 'Beni yalnız bırakmayın. İyi değilim. Kendimi Munzura atmaya gidiyorum' dedi. Sonra odasına gitti. Bir gün sonra da kendisine ulaşamadım. Telefonlarını aradım kapalıydı" dediği öğrenildi.
 
 
MOBESE VE TÜM KAMERALAR İNCELEMEYE ALINDI
 
Üniversiteli Gülistanın kaybolmasının ardından Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekipleri MOBESE kameraları başta olmak üzere civarda bulunan tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı.  Kamera görüntülerine göre Gülistan Dokunun kaybolduğu, 5 Ocak 2020 günü öğle saatlerinde Munzur Üniversitesinden tek başına yürüdüğü, daha sonra ise dolmuşa bindiği; aynı gün başka bir görüntüde ise Gülistan Dokunun Sarı Saltuk Viyadüğü ve Dinar Köprüsü üzerinde tek başına beklediği görüldü.
 
Bunun üzerine Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bağlı kurbağa adamlar, Tunceli Emniyet Müdürlüğü, Jandarma SAK Timi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve AFAD ekipleri bu bölgede arama başlattı.
 
 
ARAMALARDA REÇETE VE NOT KAĞIDI BULUNDU
 
Yapılan aramalarda Sarısaltuk Viyadüğü altında Gülistan Dokuya ait olan reçete ve not kağıdı ele geçirildi. Bulunan not kağıdı, Gülistannın diğer yazılarıyla mukayese için, incelenmek üzere kriminal şubeye gönderildi.
 
AİLESİ YURTTA BAŞKA NOT BULDU
 
Bu arada Diyarbakırda yaşayan ve olayın ardından Tunceliye gelen Gülistanın ailesinin yurt odasında yaptıkları aramada Vasiyetim başlıklı bir notu bulduğu ve bunun da soruşturma dosyasına konduğu öğrenildi. Ailenin notu bulması üzerine savcı talimatıyla yurtta arama yapan polis, Gülistana ait olan flash bellek, SD kart ve diğer materyallare el koydu. Gülistan Dokuyla ilgili ekiplerin çalışması sürüyor.