Evinin önünde bıçaklı saldırıya uğranan balerin öldü

DHA |  03 Aralık 2019 Salı - 22:02 | Son Güncelleme : 04 12 2019 - 11:36

Ordu'da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan balerin Ceren Özdemir (20),ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Ordu’da evinin önünde bıçaklı saldırıya uğran balerin Ceren Özdemir’in korkunç bir şekilde öldürülmesinden sonra Ceren Özdemir olayı merak edilmeye başladı.  Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi olan Özdemir’e saldırının ardından ekipler zanlıların kimliğini belirlemek için çalışmaları başladı. Balerin Ceren Özdemir olayının ayrıntıları...

CEREN ÖZDEMİR OLAYI NEDİR?

Ordu'da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan balerin Ceren Özdemir (20), ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi Özdemir'in ölüm haberini alan yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirdi. 
 
Ablası Ceren'in katilini görmüş!

Dün saat 19.30 sıralarında Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi olan, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. 

Göğsüne ve karnına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan genç kız, kanlar içerisinde yere yığıldı. Çığlıklar üzerine evden çıkan abla, Ceren'i kanlar içinde buldu. İhbarla gelen sağlık görevlilerinin ilk müdahalesini yaptığı Ceren, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbinden ve karnından bıçaklandığı belirlenen Ceren, hemen ameliyata alındı. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 
HASTANEDEN AÇIKLAMA
 
Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, saat 19:50 sıralarında Ceren Özdemir'in yaralı olarak hastanelerine geldiğini belirterek "Göğsünde ve karnında kesici ve delici alet yaralanması vardı. Acil serviste gerekli müdahaleyi yaptık. Ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz" dedi. 
 
 
ORDU ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA: KALBİNDEN BIÇAKLANMIŞ
 
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu  ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kadının uğradığı bıçaklı saldırı  sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak, "Devletimiz, yetkililerimiz bu  katili, haini, caniyi inşallah en kısa sürede bulacak ve Türk adaletinin, Türk  hukukunun önüne inşallah çıkaracaklar. Bundan hiç şüphem yok. Türk adaleti  inşallah ona hak ettiği gerekli işlemi yapacaktır." dedi.  Hastane yetkililerinden bilgi alan Akdoğan, burada gazetecilere  yaptığı açıklamada, olayı öğrenince Tıp Fakültesi dekan yardımcısını arayarak  gerekli müdahalelerin acil yapılması yönünde talimat verdiğini ve zaten tüm  doktorların anında intikal ettiğini söyledi.
 
Akdoğan, şunları kaydetti: "Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuz göğsünden ön taraftan, kalbin  sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralanmış. Çünkü doktorumuzun  anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını  kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen  bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş.  Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan  eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç  kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Burada  tıbbi anlamda sağ olsun doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen  evladımızı ne yazık ki kaybettik."
 
 "Devletimiz, yetkililerimiz bu katili, haini, caniyi inşallah en kısa  sürede bulacaklar ve Türk adaletinin, Türk hukukunun önüne inşallah çıkaracaklar.  Bundan hiç şüphem yok. Türk adaleti inşallah ona hak ettiği gerekli işlemi  yapacaktır." diyen Akdoğan, şöyle devam etti:  "Bizim bir evladımız, kardeşimiz, bir çocuğumuz, üniversitemizin bir  öğrencisi evladımızı ne yazık ki kaybettik. Başımız sağ olsun. Allah bizleri  böyle olaylarla karşılaştırmasın. Üniversitemiz öğrencilerinin her türlü can  güvenliği, mal güvenliği, emniyetlerine, her konuda böyle inanın kendi çocuklarım  gibi hassas davranıyorum ama ne yazık ki işte böyle Ordu gibi iyi insanların  yaşadığı bir ilde böyle cani, bir tane hain, katil, vatan haini, insan haini, ne  diyelim ki buna cani. Ne yazık ki evladımızın canına kıydı. Başımız sağ olsun,  Ordumuzun üniversitemizin, ailenin başı sağolsun."

ÖZEL EKİP KURULDU

Cinayetin ardından Ordu Emniyet Müdürlüğü saldırganı yakalamak için harekete geçerek özel ekip kurdu. Ceren'in bale antrenmanı yaptığı kurstan eve kadar olan 2.5 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geldiği belirlendi. Polis, güzergahtaki ve olay yerindeki güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtları ile Ceren'in cep telefonunu incelemeye aldı. Özel ekip, Ceren'in en son kimlerle görüştüğünü ve tehdit edilip edilmediğini mercek altına aldı.

REDDEDİLEN’ KURYE GÖZALTINA ALINDI

Polis, 2 kardeşin evine yemek siparişi getiren kurye M.D.'nin, bir süre önce Ceren'e arkadaşlık teklifi ettiğini, ret yanıtı alınca da genç kızı rahatsız etmeye başladığını öğrendi. Bunun üzerine, M.D., gece yarısı gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada cinayetle irtibatı bulunamayan kurye, serbest bırakıldı.