CHP'nin Maltepe mitingi

AA |  09 Temmuz 2017 Pazar - 16:13 | Son Güncelleme : 09 07 2017 - 16:17

Miting için çeşitli şehirlerden ve İstanbul'un ilçelerinden Maltepe'ye gelen vatandaşlar, etkinlik alanına girmeye başladı. Katılımcılar, ellerinde Türk bayrağı ile üzerinde "adalet" yazan döviz ve bayraklar taşıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünün 25. gününde Dragos'tan miting alanına tek başına yürüyecek. Partililer ise miting alanına yönlendirildi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün son durağı Maltepe'de yapılacak miting için vatandaşlar alana alınmaya başlandı.

Miting için çeşitli şehirlerden ve İstanbul'un ilçelerinden Maltepe Etkinlik Alanı'na gelen vatandaşlar, iki ayrı güvenlik noktasından alana  alınıyor.

Vatandaşlar, giriş kapılarına yakın yerlerde kurulan stantlardan, üzerinde "adalet" yazısı bulunan tişört, bayrak, şapka ve Türk bayrağı alıyor.

Bu arada Dragos sahilde dün gece Kemal Kılıçdaroğlu ile geceleyen vatandaşlar da miting alanına geliyor.

 

Meydanda vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı, üzerinde "adalet" yazılı  döviz ve bayraklar taşırken, "Hak, hukuk, adalet" şeklinde sloganlar atıyor.  Sahneden müzik yayını da yapılıyor.

Bu arada, etkinlik alanındaki meydana 80 metre genişliğinde 20 metre  derinliğinde, üzerinde 2 dev led ekran ile "adalet" yazılı bir sahne kuruldu.

Sahnenin iki yanında Türk bayrağı ile Atatürk posteri bulunuyor.  Meydanın muhtelif noktalarında 6 dev led ekran ile 6 ses sistemi yer alıyor.

 

Etkinlik alanının etrafında ise dev Türk bayrakları, Atatürk  posterleri, üzerinde "adalet" yazılı dev posterler ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun  posterleri asılırken, alanın içerisinde de üzerinde "adalet", "hak, hukuk,  adalet" yazılı ve Türk bayraklı uçan balonlar bulunuyor.

Alanın en hızlı ulaşılabilir noktalarında ambulanslar bekletiliyor.  Ayrıca 3 ayrı noktada seyyar tuvaletler yer alıyor. Alanda 2 bebek bakım çadırı  ve yaşlı ya da hastaların dinlenebilmesi için de çadırlar kuruldu. Su taşıyan  soğuk hava depolu 10 tır alanın çevresinde hazır bulunuyor.

Basın mensupları, mitingi sahnenin sağ tarafında kendileri için  kurulan iki ayrı tribünden takip ediyor.

Emniyet personelinin yanı sıra, görevli partililer de alanda  güvenliğin sağlanmasına ve organizasyona destek veriyor.

 

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Öte yandan miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. İstanbul Valiliği'nin açıklamasına göre sabah saat 05.00'den itibaren Pendik sahil yolu İDO önü kavşaktan Maltepe sahil Büyükyalı Köprüsü'ne kadar olan Kuzey ve Güney yollar ile bu yola çıkan bağlantı yollarının tamamı miting sonuna kadar trafiğe kapatıldı. TEM Otoyolu, D-100 Karayolu ve minibüs yolu alternatif güzergah olarak kullanılacak.