CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir?

27 Mart 2019 Çarşamba - 13:47 | Son Güncelleme : 27 03 2019 - 13:47

Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde oy pusulalarında yer alacak. 2014 yılında İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçim yarışında olacak. Peki, Ekrem İmamoğlu kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hakkında bazı bilgiler...


Cumhuriyet Halk Partisinin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlediği Ekrem İmamoğlu, kamuoyunun araştırdığı isim oldu. Peki, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler
 
EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?
 
Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde dünyaya geldi. Trabzon Lisesi’nde aldığı eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.
 
1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.
 
2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.
 
Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.