Celal Adan: Bu sözde vekiller de cezalarını çekmelidir

06 Kasım 2016 Pazar - 14:58 | Son Güncelleme : 06 11 2016 - 14:58

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, ifade vermeye gitmeyen HDP'lilere yönelik operasyonla ilgili, "Devletin kaynaklarını, milletin vergilerini PKK'ya lojistik olarak sunan hain belediye başkanları nasıl cezalarını çekiyorlarsa, bu sözde vekiller de cezalarını çekmelidir. Devlet elbette teslim olmaz, devlet elbette kendini koruyacaktır" ifadesini kullandı.


 Adan, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın  Bağlar semtinde düzenlediği saldırıyı nefretle kınadığını belirterek, şehit  olanlara Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diledi.
 
Saldırının HDP'lilere yönelik tutuklamaların hemen sonrasında  yapılmasının tesadüf olmadığını vurgulayan Adan, şu ifadeleri kullandı:
 
 "Hainler kendi siyasi uzantılarının ayağına basılınca havlamaya  başlamışlardır. Tüm hainler eninde sonunda akıttıkları bu kanda boğulacaklardır.  HDP'li sözüm ona milletvekillerinin tutuklanması üzerinden hiç kimse mağduriyet  çıkarmaya kalkışmamalıdır. Ne mağduriyeti? Hainlerin eylem ve söylemlerinden asıl  mağdur olan Türk milletidir. Bu şahısların gerçekte kimin vekilliğini yaptıkları,  bu hain saldırıda belli olmuştur. Bunlar Türk düşmanlarının vekilliğine peşinen  soyunmuş ve Türk düşmanlarına taşeronluk yapmaya gönüllü bir avuç zavallıdır.  Haklarında açık ve net olarak 'terör örgütü PKK propagandası yapmak, suçu ve  suçluyu övmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, silahlı terör örgütüne üye olmak  ve devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs' gibi suçlamalardan  haklarında fezlekeler bulunan ve ifadeye çağrılan bu sözde vekiller, bugüne kadar  ifade vermemekte ayak diremişler ve kendilerini devletin ve hukukun üstünde  görmüşlerdir."
 
"Türk milletinin vicdanından kaçamayacaklar"
 
Adan, HDP'li milletvekillerinin, milletvekili olmanın kimseye suç  işleme hakkı vermeyeceğini iyi bilmesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları  kaydetti:
 
"Terör örgütü propagandası, örgüte yardım etme hakkı vermez. Hukuk  devletinde her suçun cezası vardır. Devletin kaynaklarını, milletin vergilerini  PKK'ya lojistik olarak sunan hain belediye başkanları nasıl cezalarını  çekiyorlarsa, bu sözde vekiller de cezalarını çekmelidir. Devlet elbette teslim  olmaz, devlet elbette kendini koruyacaktır. Bu sözde vekiller, kendilerine türlü  yollarla sahip çıkan ve hatta PKK'yı terör örgütü olarak görmeyen Avrupa'ya  (özellikle Belçika ve Almanya) sırtlarını dayadıklarını zannediyorlar. Dünyanın  herhangi bir ülkesinde idam nedeni olacak hainliklerine artık Türkiye'de devam  edemeyeceklerini görsünler. Hiçbir devlet, bölücüleri kendi meclisine sokup  onlara imtiyaz vermez. Cüret ve cesaretlerini Avrupa'dan alan bu hainler, Türk  devletinin hukukundan ve Türk milletinin vicdanından kaçamayacaklardır."