Bakan Akar, ABD'li mevkidaşıyla görüştü

AA |  12 Şubat 2020 Çarşamba - 18:13 | Son Güncelleme : 12 02 2020 - 18:26

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile görüştü. Görüşmede, Suriye ve Irak'taki güvenlik ve savunma konularıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu, ayrıca İdlib ile ilgili hem ABD hem de NATO'nun daha somut katkılarda bulunmasının öneminin de ifade edildiği öğrenildi.


Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı için geldiği NATO  Karargahı'nda çeşitli görüşmeler de gerçekleştirdi.
 
Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği ile Türk Askeri Temsil Heyeti  (TMR) Başkanlığını ziyaretinin ardından Bakan Akar, "Kararlı Destek Misyonundaki  Çerçeve Ülkeler Toplantısı"na katıldı.
 
Akar, ABD'nin ev sahipliğinde, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg  ile NATO'daki üst düzey sivil ve askeri yetkililerin yanı sıra İtalya, Almanya,  Gürcistan, Romanya, Polonya, Norveç ve Türkiye'nin katılımıyla Afganistan  konusunda gerçekleşen toplantı sonrasında ABD Savunma Bakanı Esper ile de  görüştü.
 
Görüşmede, Suriye ve Irak'taki güvenlik ve savunma konularıyla ilgili  görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.
 
İdlib'deki gelişmelerin de ele alınacağı ana oturum öncesinde  gerçekleşen görüşmede Hulusi Akar, İdlib'deki son gelişmelere yönelik ABD'li  yetkililerin yaptığı açıklamalardan duyulan memnuniyeti dile getirdi. Bu bağlamda  hem ABD hem de NATO'nun daha somut katkılarda bulunmasının öneminin de ifade  edildiği öğrenildi.
 

ETİKETLER

NATO Hulusi Akar ABD