Devlet Bahçeli'den CHP'ye mesaj

18 Nisan 2017 Salı - 10:29 | Son Güncelleme : 18 04 2017 - 11:00

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, referandum sonuçlarını değerlendirdi


İşte açıklamasından satır başları:

16 Nisan referandumu siyasi hayatımızda bir dönüm noktasıdır. MHP verdiği sözlerin altında kalmamıştır.  Fiili karmaşa sona erdi. Taahütlerimizin gereği yapılmıştır. Bizde hile arayan kim varsa 16 Nisan'da hüsrana uğramıştır

MHP, milleti için sorumluluk almış 'evet' demiştir. Vicdanımız rahat, gönlümüz müsterihtir. 16 Nisan'da Türkiye'ye evet dedik. Bundan sonra aynı kararlılığı sürdüreceğiz. Artık sistem tartışmaları sona ermiştir.

Milli bekamıza sahip çıkılmıştır. Dayanışma ruhu öne çıkmıştır, Cumhurriyetimiz gücüne güç katmıştır. 16 Nisan'da destan yazan Türk milleti ile iftihar ediyorum.

Sandıktan evet tercihinin çıkması için yoğun emek harcayan Sayın Cumhurbaşkanı'na Sayın Başbakan'a teşekkürlerimi iletiyorum. 16 Nisan'ın kaybedeni bellidir ve ortadadır. Kazanan Türkiye'dir. Kazanan devlettir, vatandır.

16 Nisan'da FETÖ, PKK bitmiştir. HDP dağılmıştır. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur.

16 Nisan 80 milyon vatandaşın demokrasi zaferidir, milli bir uyanıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milli iradeden onay almıştır. 16 Nisan'ı hazmedemeyenler iyi niyetten mahrum olan karanlık çevrelerdir.

Halk oylamasında yüzde elli artı bir olan tercih hukukidir, bağlayıcıdır.  16 Nisan'da sandıktan çıkan sonuçlara itiraz nedir. Kaos lobisi yine ar damarı çatlamış gibi ayaktadır. Halk oylamasına gölge düşürmek için  bildik ve tanıdık simalar kargaşaya yatırımla meşguldür. 

Henüz sandık sonuçları belli olmadan MHP'yi suçlama yarışına girdiler.   Her şey iyi güzel de MHP üzerinden spekülasyon yapacak yetkiyi nerden aldılar. MHP hasımları nereye varmak istiyor. 

Tabanımızın yüzde 80'i hayır demiş, bizde taban yoktur. Dava arkadaşımız var diyoruz, kafa var almıyor. 

Açık çağrımdır. YSK eğer imkanı varsa evet ya da hayır oyu veren seçmenlerin sayısı ortaya çıkarılmalıdır. Oy mu kazandık oy mu kaybetttik belli olmalıdır. 

Kimler Pensilvenya'lı hainler diz dizeyse şimdi MHP'ye en çok saldıran onlardır.  Bunların ederleri 1 dolardır. 

Evet kararının sandıktan çıkmasından dolayı çılgına dönüşmüşler, kuyruklarını kıstırmışlardır. MHP Türkiye için evet demiştir, FETÖ için hayır diyenler bunu anlayamazlar.

16 Nisan demokrasimizin olgunluk imtihanıdır. Batı'ya da en kalıcı mesaj olmuştur. Türkiye'de yeni bir dönem başlamıştır.  Yeni dönemi yargılamak beyhude bir gayrettir. Anlaşılan Batı 16 Nisan'dan sonra da hız kesmeyecektir. Türk milleti yazılan pis senaryoların farkındandır. 

Bir başka tartışmada YSK'yı hedef alarak tırmandırılmaktadır.  YSK gereken ve dıyurucu açıklamalarını zaten yapmıştır. CHP'nin zorlaması 16 Nisan'ı sabote etmeye çalışması müflis bir anlayışın tezahürüdür.

Kabul etseler de etmeseler de milletimiz 16 Nisan'da damgayı vurmuş ve evet demiştir. Böylelikle siyasi nevruzu ilan edilmiştir.

MHP üzerine düşeni yapacak. Uyum yasalarının çıkması hususunda elinden geleni yapacaktır.