Akıllı telefonlar Windows'a geliyor!

02 Ağustos 2018 Perşembe - 11:56 | Son Güncelleme : 02 08 2018 - 14:28

Microsoft'un geçtiğimiz aylarda duyurduğu ve iOS ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları Windows ile senkronize etmeyi sağlayan Your Phone uygulamasını kullanıma sunuluyor.


Mobil pazarda Windows Phone işletim sistemi ile giriş yapan ancak istediği başarıyı yakalamadığı için bu hevesinden vazgeçen Microsoft, şimdi de yeni bir mobil cihaz uygulaması ile gündemde. Ancak bu uygulama Windows işletim sisteminde çalışıyor. Firmanın 'Your Phone' adını verdiği uygulama Windows'a yükleniyor ve iOS ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların senkronizasyonunu sağlıyor.
 
 
Akıllı telefonlar Windows'a geliyor: Microsoft Your Phone
 
2018’in başlarında gerçekleştirilen Microsoft Build konferansında, Windows 10’un Android ve iOS ile uyumunu arttıracak bir uygulama tanıtılmıştı. Tanıtılan bu uygulama şimdi resmi olarak kullanıma sunuluyor. Your Phone isimli uygulama cep telefonlarının Windows ile daha rahat kullanılmasını sağlamak için geliştirildi. Testlerinin son aşamasına gelindiği belirtilen uygulama kısa bir süre sonra kullanıma sunulacak.
 
Windows 10 Insider Preview Build 17728'de yer alan uygulama ilk etapta geliştiriciler tarafından kullanılıp test edilecek. Uygulamanın önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulması da bekleniyor. Sade bir tasarıma sahip olan Your Phone uygulamasının ismi de kendisi gibi sade. İlk etapta Android cihazlar için destek verecek olan uygulama testlerin ardından iOS işletim sistemine sahip telefonları da destekleyecek. Kullanıcılar, cihazlarında depolanan fotoğraflarına kolayca erişebilecek, Office belgelerini doğrudan sürükleyebilecekler. Uygulama Windows 10 üzerinden cihazınızın içeriğine hızlı ve kolay erişim imkanı sunacak.
 
Birçok benzeri var
 
Microsoft'un sunduğu Your Phone uygulamasının birçok benzeri bulunuyor. Özellikle büyük üreticiler kendi telefonları için özel senkronizasyon uygulamaları geliştiriyor. Ancak Windows kullanıcılarının bugüne kadar bu tarz bir uygulaması yoktu.