Yeni Ferrari Monza SP1 ve SP2 tanıtıldı

AA |  28 Eylül 2018 Cuma - 17:39 | Son Güncelleme : 28 09 2018 - 17:39

Ferrari, 1950’li yıllardaki Ferrari modellerinden ilham alınarak tasarlanan Monza SP1 ve SP2 modellerini tanıttı.


Ferrari'den yapılan açıklamaya göre, süper spor deneyimi sunan ve  şirketin Maranello'daki fabrikasında tanıtılan Ferrari Monza SP1 ve SP2, çok özel  müşteriler ve koleksiyonerlere hitap eden ileri teknoloji özellikleriyle dikkati  çekiyor.               
 
Üst düzey mühendislik ve yüksek teknolojiyle süper spor otomobiller  arenasına damgasını vurmaya hazırlanan ve sınırlı sayıda üretilecek olan yeni  modeller, koleksiyonerlere ve özel müşterilere hitap edecek özellikleriyle öne çıkıyor. 
 
Şirketin 1950'li yıllardaki otomobillerden ilham alınarak geliştirilen  araçlarından Ferrari Monza SP1, tek koltuklu gerçek bir yarışçı olarak eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatırken, SP2 modeli aynı deneyimi 2 koltukla birlikte yolcuya  da sunuyor. Her iki otomobilde de karbon fiber parçalara yer verilirken, tasarım  özellikleriyle tüm Ferrari modellerinden ayrışıyor.  
 
Bir "barchetta" modelindeki en iyi güç-ağırlık oranını sunan bu  otomobillerde, 6,5 litrelik, 810 HP güç ve 720 Nm tork üreten V12 motora yer  veriliyor. 100 kilometre hıza sadece 2,9 saniyede ulaşan otomobiller, 0'dan 200  kilometre hıza ulaşmak için 7,9 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Maksimum hız ise 300  Km/s ve üzeri olarak açıklanıyor.                
 
Tavan ve ön camın kaldırılmasıyla saf spider-roadster deneyimi vadeden  otomobillerde, mükemmel bir aerodinami sağlamak için patentli bir hava tahliye  sistemi üzerine kurulan "sanal ön cam" fonksiyonu yer alıyor.
 
Üstelik gerçek bir Formula 1 otomobili deneyimi sunan bu otomobillerin  şanslı sahipleri, Lora Piana ve Berluti markaları tarafından tasarlanan şık yarış  tulumu, kask, eldiven, atkı ve sürüş ayakkabılarını da satın alabiliyor.