Yamaha, Tracer 700’i yeniledi

12 Mart 2020 Perşembe - 16:42 | Son Güncelleme : 12 03 2020 - 16:47

Yamaha’nın Sport Touring segmentindeki Tracer 700 yenilendi. Yeni Tracer 700 artık daha hafif, etkileyici ve çevik.


Optimize edilen yakıt enjeksiyonu, ateşleme ayarları, geliştirilmiş hava girişi, güncellenmiş egzoz ayarları ve EU5 standartlarını aşmasını sağlayan egzoz sistemi ile yeni Yamaha Tracer 700, sınıfının en iyilerinden biri olarak öne çıkıyor. Mart ayı itibarı ile bayilerde yerini alan model, uzun ve kısa mesafelerde sunduğu üst düzey performans ile fonksiyonel ve konforlu, Icon Grey; Sonic Grey ve Phantom Blue renkleri ile iddialı. Tanınmış 689 cc 2 silindirli CP2 motorun ilk Euro5 modelinden güç alan 2020 modeli, Sport Tourer konseptinde çığır açıyor.
 
Dinamik bir yeni görünüm, sınıfındaki en iyi güç/ağırlık oranı, iyileştirilmiş ergonomi ve genel olarak daha yüksek donanım seviyesine sahip olan Tracer 700, sürüş keyfini heyecan ile buluşturuyor. İster uzun yol sürüşlerde ister haftanın yedi günü şehir içinde konforlu bir kullanım olanağı sağlayan Tracer 700, esnek yapısı ile virajları hızla alarak güvenli bir adrenalin duygusu yaşatıyor. 17 litrelik yakıt deposuna sahip model, minimum yakıt tüketimi ile uzun sürüşe olanak sağlıyor.
 
 
YENİ İKİ FARLI ÖN YÜZ
 
İki adet keskin LED sinyal lambasına ve gece görüşü için güçlü ikili LED projektör farlara sahip Tracer 700, sınıfındaki tüm diğer motosikletlerden daha şık, çağdaş ve agresif bir yeni görünüme sahip. Kompakt ve ha?f, katmanlı karenaj modelin dinamik duruşunu vurguluyor, motosiklete çok daha keskin ve agresif bir görünüm kazandırıyor. Yakıt deposu kapağıyla kesintisiz bir şekilde birleşen bu kompakt ve aerodinamik karenaj, uzun mesafeli sürüşlerde daha fazla konfor için rüzgar ve hava koşullarına karşı çok iyi bir koruma sağlıyor. Yeni tasarlanana ön çamurluk ise bu yeni tasarımı takip ederek motosikletin üstün tarzını güçlendiriyor.
 
 
DUYGUSAL SÜRÜŞ DENEYİMİ
 
Yeni Tracer 700, Yamaha'nın  689 cc 2 silindirli çapraz düzlem konseptli motorundan güç alıyor. Eşit olmayan ateşleme sırası sağlayan 270° krank mili, sürücünün verdiği gaza doğrudan tepki vererek güçlü ve doğrusal bir tork sunuyor.  8750 dev/dak'da maksimum güç ve 6500 dev/dak'da maksimum tork üreten Tracer 700'ün motoru, geniş doğrusal tork aralığı, motor devir aralığı boyunca güçlü hızlanma kabiliyeti sağlarken yenilenmiş ikincil dişli oranları sayesinde 6 vitesli şanzıman ile hızlanırken heyecanı da maksimuma ulaştırıyor.  Kompakt ve hafif şasisi yeni Yamaha Tracer 700’ü en beğenilen Sport Tourer modellerinden biri olarak öne çıkarıyor. Yalnızca 196 kg ile sınıfındaki en düşük ıslak ağırlık değerine sahip olan Tracer 700, yüksek güç ve tork üreten heyecan verici motoru ile en iyi güç/ağırlık oranını sağlayarak sıra dışı bir sürüş deneyimi yaşatıyor.