Üvey annenin darp ettiği çocuğun öz annesi konuştu!

AA |  13 Ağustos 2017 Pazar - 19:20 | Son Güncelleme : 13 08 2017 - 19:24

Karabük'te üvey annesi tarafından darbedildiği iddia edilen 3 yaşındaki çocuğun öz annesi, olaya tepki gösterdi. Öz anne Ayfer Kuzucu "Ben çocuğumu istiyorum. Kim dövdüyse cezasını çeksin" dedi.


Karabük'te, üvey annesi tarafından darbedildiği iddia  edilen 3 yaşındaki kız çocuğunun öz annesi, olaya tepki gösterdi. 
 
Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yaşayan öz anne Ayfer Kuzucu,  gazetecilere yaptığı açıklamada, olay nedeniyle çok üzgün olduğunu söyledi.
 
 
Kuzucu, boşandığını ve kızının velayetini eski eşine verdiğini  anlatarak, şöyle devam etti:
 
"Boşandıktan sonra kızım bende bir ay kaldı. Bana eski kocam, 'Kıza  bakıcı tuttum' dedi. Çocuğu almaya geldiğini söyledi. Sonra lafı çevirip  evlendiğini söyledi. Çocuğu benden aldıktan sonra üvey anne şiddet uygulamaya  başlamış. Geçen 15 Haziran akşamı çocuğu banyo yaptırmıştım. Bir baktım darp  olayını gördüm. Sağ tarafında dört morluk, sol bacağında bir, sırtında morluklar  vardı. Ben de bunun üzerine hastaneye gidip darp raporu aldırdıktan sonra  babasından ve üvey annesinden şikayetçi oldum. Çocuğu teslim etmemek için velayet  davası açtım."
 
Kızının, üvey annesi ve babasının kendisini dövdüğünü anlattığını  söyleyen Kuzucu, "Ben de nasıl dövdüklerini sordum. Kızım da bana 'Babam elime  terlikle vuruyor, üvey annem de yüzüme tokatla vuruyor' dedi. Ben çocuğumu  istiyorum. Kim dövdüyse cezasını çeksin. Çocuğumu geri istiyorum. Ömür boyu  peşindeyim, bırakmam." diye konuştu.
 
Olay
 
Karabük'te dün, Beşbinevler Mahallesi'nde oturan A.A, eve geldiğinde  gözlerinde morluk ve şişkinlikler gördüğü 3 yaşındaki kızı E.A'yı Karabük Eğitim  ve Araştırma Hastanesi'ne götürmüş, küçük kız tedavi altına alınırken, tespit  edilen cilt altında yüzeysel yaygın doku lezyonları ve çok sayıda yaralanmasının  basit tıbbi müdahale ile giderilemeyeceğine ilişkin rapor verilmişti.
 
Hastane yetkililerinin durumu polise bildirmesi üzerine, A.A ve üvey  anne F.A gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk  edilen çiftten üvey anne F.A. "kasten yaralama" suçlamasıyla tutuklanmış,  baba  A.A. adli kontrol şartıyla salıverilmişti.
 
E.A. ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce koruma altına  alınmıştı.