Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın!

DHA |  15 Mart 2019 Cuma - 13:55 | Son Güncelleme : 15 03 2019 - 15:15

SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın nedeniyle bazı hastalar tahliye edildi


İzmir'deki Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yangın çıktı. 
 
Hastanenin A Bloku'ndan dumanların yükselmesi üzerine itfaiyeye haber  verildi. Bu sırada blokta yatan bazı hastalar tahliye edildi.
 
İtfaiyenin müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı. Yangın  sırasında oluşan yoğun duman nedeniyle binanın bazı camlarının kırıldığı  gözlendi.
 
 
Tahliye edilen hastaların bir bölümü hastaneye ait Orhangazi Yiğitbaşı  Çok Amaçlı Spor Salonu'na gönderildi, bazı hastalar ise ambulanslarla acil  servise ve diğer hastanelere sevk edildi.
 
Başhekim Mustafa Emiroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının  saat 13.00 sularında A Blok giriş katındaki elektrik trafosundan çıktığını, çıkış  nedeninin henüz belirlenemediğini ifade etti.
 
Yangın nedeniyle hastaneyi giriş katından itibaren yoğun bir dumanın  kapladığını belirten Emiroğlu, şunları söyledi:
 
"Hızlı bir şekilde itfaiyeye haber verildi. İtfaiye ekipleri 12 dakika  içinde müdahale ederek şu an itibarıyla elektrik trafosu bölgesindeki yangını  söndürdü. Bu sırada A blokta elektrikler gittiği için servislerin bir kısmını  tasfiye etmek zorunda kaldık. Yaklaşık olarak 250-300 hastamızı tahliye ettik.  Yoğun bakımdaki hastalarımızı da tahliye ettik. Devam eden ameliyatları  durdurduk. Şu an itibarıyla hiçbir hastamızda ölüm veya yaralanma meydana  gelmemiştir. Duman tahliyesi yapılmaktadır."