Son dakika: Kapan-4 Mava Operasyonu başladı...

AA |  16 Ocak 2020 Perşembe - 9:33 | Son Güncelleme : 16 01 2020 - 9:41

İçişleri Bakanlığınca, Batman'da 795 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla "Kapan-4 Mava Operasyonu"nun başlatıldığı bildirildi.


Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ve Batman İl Jandarma Komutanının bizzat yönettiği operasyona,  Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 795 personel katılıyor Yurt içinde terörle mücadeleye yönelik olarak İçişleri Bakanlığınca geçtiğimiz hafta  başlatılan Kapan Operasyonları zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor.  Mardin’de “KAPAN-1 BAGOK” ile başlayan operasyonlar, Hatay‘da “KAPAN-2 AMANOSLAR*, Hakkari’de  “KAPAN-3 KAVAKLI* operasyonları ile devam ediyor. 
 
Kapan operasyonları kapsamında İçişleri Bakanlığınca Batman’da  Mava Barınma Alanında bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla; Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ve Batman İl Jandarma Komutanının bizzat operasyonu arazide sevk ve idare ettiği, KAPAN-4 Mava Operasyonu başlatıldı.
 
Operasyonda; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 795 personel 52 operasyonel tim görev alıyor.