Son dakika... 49 ilde FETÖ operasyonu! 176 asker hakkında yakalama kararı!

AA |  14 Ocak 2020 Salı - 7:17 | Son Güncelleme : 14 01 2020 - 10:34

İzmir merkezli 49 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 176 şüpheli askere yönelik yakalama kararı çıkarıldı, 115 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına yönelik Konya merkezli 20 ildeki operasyonda aralarında muvazzafların da bulunduğu 30 şüpheliden 14'ü yakalandı.


 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma  kapsamında büfe/kontörlü sabit hat ardışık aramalardan tespit edilen 97'si  muvazzaf 143 üsteğmen ve 11'i muvazzaf 33 teğmen hakkında gözaltı kararı  verildi.  Terör, Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  şüphelileri yakalamak için İzmir merkezli 49 ilde operasyon başlattı.  Soruşturma kapsamında 115 kişi gözaltına alındı. Yakalama kararı verilen muvazzaf askerler arasında 6 F-16 pilotu  üsteğmen ile 4 ilçe Jandarma Komutanı da bulunduğu öğrenildi.
 
Ankara merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, FETÖ/PDY ile irtibatı tespit edilen 4'ü muvazzaf 27 astsubay ile 4 sivil mahrem sorumlu hakkında gözaltı kararı verildi.  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ankesörlü ve kontörlü telefonlar ile büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.Ankara merkezli 10 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için aramalar sürüyor.
 

ETİKETLER

İzmir fetö tsk