Sıla'nın avukatından bir dilekçe daha!

AA |  03 Kasım 2018 Cumartesi - 17:51 | Son Güncelleme : 03 11 2018 - 18:14

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı, hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural'ın, televizyonda yaptığı, "karşılıklı itişme çıktı, kolunu tuttum" açıklaması nedeniyle de 3 yıla kadar hapis cezası öngörülen "kasten yaralama" suçundan da yargılanması ve verilecek cezanın emsal nitelik taşıması talep edildi.


Sıla Gençoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir, soruşturma başlatan ve  oyuncu Ahmet Kural'ı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet  Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'na yeni  bir dilekçe sundu.
 
Dilekçede, şüpheli Kural'ın bir televizyon kanalının ana haber  bültenine, hakikatten uzak, gerçek dışı, suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarda  bulunduğu aktarıldı.
 
Şüpheli Kural'ın, "Aramızda karşılıklı itişme çıktı. Bu esnada kolunu  tuttum." yönündeki  açıklamalarının dosyadaki mevcut fotoğraflar, darp raporu ve  diğer tüm belgelerle örtüşen, yaralama eylemenin kabulü niteliğinde olduğu  belirtilen dilekçede, şunlar kaydedildi:
 
"Zira şüpheli Ahmet Kural, uyguladığı şiddet inkar edilemez boyutta  olduğu için eylemini basitleştirme ve olağanlaştırma gayreti içerisinde suçtan  kurtulmaya yönelik beyanlarda bulunmuş, bahse konu beyanlarda dahi müvekkile  fiili müdahalede bulunduğunu ikrar etmiştir."
 
 
Naz Çekem'in Kural'dan şiddet gördüğü yönündeki beyanlarına da yer  verilen dilekçede, bu nedenle şüphelinin gerçekleştirmiş olduğu eylemler  nedeniyle emsal mahiyette cezalandırılması gerektiği vurgulandı.
 
Dilekçede, TCK'ya göre şüphelinin eylemlerine uyan ve 3 yıla kadar  hapis cezası öngörülen "kasten yaralama", 2 yıla kadar hapis cezası öngörülen  "tehdit" ve yine 2 yıla kadar hapis cezası öngörülen "hakaret" ile tespit  edilecek diğer suçlardan, emsal mahiyette cezalandırılması adına kamu davası  açılması talep edildi.
 
OLAY
 
Gençoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir, İstanbul Ailesi Mahkemesi'ne  başvurarak, fiziki şiddet uyguladığı gerekçesiyle oyuncu Kural'ın müvekkili Sıla  Gençoğlu'na 3 ay yaklaşmamasına yönelik korunma kararı aldırmıştı.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusu sonrası  avukatıyla Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gelen Gençoğlu, savcılığa "müşteki"  sıfatıyla ifade vermişti.
 
Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Gençoğlu, kendisine  uygulanan şiddet nedeniyle Kural'dan şikayetçi olduğunu belirtmişti.
 
Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, Ahmet Kural'ı 5 Kasım  Pazartesi günü "şüpheli" olarak ifade vermek üzere adliyeye çağırmıştı.