Sayısal Loto çekilişi sonuçları açıklandı! - İşte MPİ 14 Ocak 2017

14 Ocak 2017 Cumartesi - 17:48 | Son Güncelleme : 15 01 2017 - 18:05

Sayısal Loto büyük bir heyecan yarattı. Dört gözle beklenen 14 Ocak Sayısal Loto sonuçları açıklandı. Sayısal Loto çekiliş sonuçları, kazanan talihliler ve alacağı ikramiye tutarlarının tüm detayları Milli Piyango idaresi tarafından bu akşam noter huzurunda canlı yayında açıklandı.


14 Ocak Sayısal Loto çekilişi için bu hafta da heyecan var. Sayısal Loto çekilişi Milli Piyango İdaresinde Noter huzunda gerçekleştirildi. Şanslı rakamlar Milli Piyango İdaresi tarafından canlı yayında açıklandı. MPİ'den yapılan açıklamaya göre bu haftada 6 bilen çıkmadı. İkramiye 4. hafta sonunda yine devretti

14 OCAK SAYISAL LOTO SONUÇLARINI ANINDA GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

İŞTE 14 OCAK SAYILSAL LOTO SONUÇLARI

05,26, 29, 34, 35, 36

SAYILSAL LOTO  NE ZAMANA KADAR OYNANIR? 

Sayısal Loto sonuçları her Cumartesi saat 21:30′da açıklanır. Dolayısıyla pazar sabahından Cumartesi akşamı çekiliş öncesine kadar oynanabilir.

 

 
GEÇEN HAFTANIN SONUÇLARI (7 OCAK 2017)

07 Ocak 2017 Süper Loto sonuçlarına göre; 08, 09, 14, 20, 38, 44 kazandıran numalar oldu.
Sayısal Loto 1052. Hafta çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 6 bilen yine çıkmadı ve Sayısal Loto üst üste üçüncü kez devretti. 5 bilen 151 kişi 5 bin 349 lira 20 kuruş, 4 bilen 8 bin 381 kişi 72 lira 90 kuruş, 3 bilen 152 bin 680 kişi 11 lira 20 kuruş ikramiye kazandı.

SAYISAL LOTO HAKKINDA

Oynamak istediğiniz kolon sayısını görevliye söyler ve kolonların otomatik olarak doldurulmasını sağlarsınız. Bundan sonra yapacağınız tek şey, ücretini ödeyip biletinizi teslim almak olacaktır. Sayıları kendiniz belirlemek istiyorsanız, boş kupon alıp seçtiğiniz sayıların üzerlerini kalemle işaretlemeniz gerekir. 1′den 49′a kadar olan sayıların içinden sizin belirleyeceğiniz 6 adedini seçmek suretiyle toplamda 3, 4, 5 yada 6 adet doğru tahminde bulunmaya çalışırsınız. İkramiyeler 3′den fazla doğru tahminde bulunan katılımcılar arasında paylaşılır. Seçtiği altı adet sayıdan altısı da çekilişte çıkan katılımcılar büyük ikramiyeye hak kazanırlar. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir.

Sayısal Loto çekilişlerinin basın duyurusu, her hafta Cumartesi günü saat 21:30′dan sonra yapılır. Sayısal Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde SuperLotoSonuc.com adresinden öğrenilebilir. Her hafta yapılan çekilişlerde 6 bilen çıkmadığı taktirde, büyük ikramiye bir sonraki haftaya devreder. Devir ikramiye miktarını katladığından, katılımcı sayısını da arttıracak ve sonraki haftanın büyük ikramiye miktarı da bununla doğru orantılı olarak artacaktır. Çok fazla devir gerçekleştiği göz önünde bulundurularak, yapılan bir değişiklikle 3 haftadan fazla arka arkaya devir gerçekleşmesini önlemeye yönelik bir program değişikliğine gidilmiştir. Buna göre, 4 hafta üst üste 6 bilen çıkmayıp büyük ikramiyenin devretmesi durumunda. Büyük ikramiye 5 bilen yada 5 bilen de çıkmaması halinde 4 bilenler arasında paylaştırılacaktır.

Kazanılan ikramiyeler için elbette bir zaman aşımı süresi mevcuttur. Bu süre bir (1) yıldır ve tahsil edilmeyen ikramiyeler Milli Piyango'ya kalmayıp hazineye devredilecektir. Her yıl çok yüksek miktarda ikramiyenin tahsil edilmediği ve bu kaynağın yol, su gibi işlerde kullanıldığı yetkililerce bildirilmektedir. Bunun sebebinin doğru kontrol edilmeyen yada kaybedilen biletler olabileceği gibi, tahrip edilmiş biletlerin de fazlalığı dikkati çekilmektedir. Tahrif edilmiş (üzerinde değişiklik yapılmış), yırtılmış, yada iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. İbraz edilen bilete ödeme yapılabilmesi için, biletin üzerindeki barkot, çekiliş sayıları, güvenlik numarası ve ayrıca biletin arkasında basılı olan bilet no'sunun net okunacak kondisyonda olması gereklidir. (Bilet sadece yırtılmış fakat bunun dışında tamamen iyi durumdaysa yine de başvurabilirsiniz. Orjinalliğine yönelik yapılacak teknik incelemeden sonra kabul edilip edilmeyeceğine karar verilir.)

  • Kupon üzerinde seçilen altı adet sayıdan toplamda 3 veya 4 adedini doğru tahmin edebilen katılımcılara ikramiyeleri Sayısal bayilerince ödenir.
  • 5 adet sayıyı doğru tahmin eden katılımcılara ödeme bayi veya Milli Piyango İdaresi tarafından yapılır.
  • 6 adet sayının tamamını doğru tahmin eden katılımcılaraysa ikramiyeleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ödenir.
  • Henüz reşit olmayan 18 yaşın altındakiler, Sayısal Loto 6/49 oynayamazlar. İkramiye çıkmış ve ibraz ettikleri biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. Henüz reşit olmayanlara Sayısal Loto 6/49 oynatmak kanunen suç teşkil eder.