Resmi Gazete'de yayımlandı! Jandarma Genel Komutanlığı'na atamalar

AA |  28 Temmuz 2020 Salı - 4:13 | Son Güncelleme : 28 07 2020 - 5:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri Resmi Gazete'de yer aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan kararlara  göre, 5 albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 4  general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. 21 general yeni görevine atandı, 28'i  albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.
 
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Denetleme ve  Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan  yardımcılığına atandı.
 
Van Asayiş Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu atanırken  Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile atama  gerçekleştirildi.
 
Bunun yanı sıra bakanlık onayı da dahil olmak üzere 60 albay  emekliliğe sevk edildi ve bir general de yurt dışı görevine atandı.
 
Açıklamada, "Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bu  atamaların hem bu güzide kurumumuza hem de ülkemize ve aziz milletimize hayırlı  ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Emekli olan kıymetli mesai arkadaşlarımıza  görev yaptıkları süredeki hizmetleri için şükranlarımızı sunar, bundan sonraki  hayatlarında esenlikler dileriz." ifadelerine yer verildi.
 
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan  karara göre, Sahil Güvenlik Komutanlığında da bir albay tuğamiralliğe terfi  ettirildi.