Rekabet Kurulu'ndan 4 kargo firmasına 61 milyon lira ceza

AA |  17 Ocak 2020 Cuma - 17:02 | Son Güncelleme : 17 01 2020 - 17:22

Rekabet Kurulu, DHL Worldwide Express Taşımacılık ve Ticaret AŞ, TNT International Express Taşımacılık Ticaret Ltd. Şti., UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı AŞ, Yurtiçi Kargo Servisi AŞ'ye müşteri paylaşımı yapmaları gerekçesiyle idari para cezası verdi.


Rekabet Kurulu 4 kargo firmasına 61 milyon 400 bin lira lira ceza verdi. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, posta  kargo taşımacılığı pazarında faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin, müşteri  paylaşımı yaparak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal edip etmediklerinin  tespitine yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.
 
Soruşturma sonucunda, DHL Worldwide Express Taşımacılık ve Ticaret AŞ,  TNT International Express Taşımacılık Ticaret Ltd. Şti., UPS Hızlı Kargo  Taşımacılığı AŞ, Yurtiçi Kargo Servisi AŞ'nin söz konusu kanunu ihlal etmeleri  nedeniyle idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı.
 
 Airexpress Kargo Lojistik Dış Ticaret Ltd. Şti., Antrepo Lojistik  Taşımacılık Kargo ve Kurye Hiz. Tic. ve San. Ltd. Şti., Aras Kargo Yurtiçi  Yurtdışı Taşımacılık AŞ, ASE Asya Afrika Hızlı Kargo ve Dağıtım AŞ, Asilkar  Lojistik Dağ. Hiz. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti., Aslansoy Yuba Lojistik İç ve Dış  Ticaret Ltd. Şti., Asset Lojistik AŞ, Cemal Bozaslan, CLG Express Uluslararası  Taşımacılık AŞ, Demirtaş Nakliye Tur. İnş. Gıda Canlı Hayvan Tic. Ltd. Şti., DFN  Lojistik Hiz. San. ve Tic. AŞ, DHL Lojistik Hizmetleri AŞ, DRN Lojistik AŞ, Ekol  Lojistik AŞ, Eli Ulus. Taşımacılık ve Tur. Ltd. Şti., Gama Kombine Taşımacılık  AŞ, Gonca Palanduz UDT Loj. Taş. İth. İhr. Taşımacılık, Hipex Dış Ticaret Halil  İbrahim Palalı, İnter Global Kargo Ticaret Ltd. Şti., Kargo Dünya Uluslararası  Taşımacılık ve Dış Ticaret Ltd. Şti., MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık  AŞ, On Ekspres Hava Kurye ve Kargo Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri Ltd. Şti.,  Öykü Lojistik AŞ, Paket Taşımacılık Sistemleri ve Turizm Bilgisayar Ticaret AŞ,  Serkan Çınar Çınartaş Grup, Solmaz Nakliyat ve Ticaret AŞ, STF Kargo Nakliyat  Ticaret Ltd. Şti., Sürat Kargo Lojistik Dağıtım Hizmetleri AŞ, Tuncay Işıklı GSP  Uluslararası Taşımacılık ve Dış. Tic. AŞ, Turimex Global Lojistik Gümrükleme İç  ve Dış Tic. Ltd. Şti., UKGS Uluslararası Kargo Gönderim Servisleri ve Tic. A.Ş.  ve Yurtiçi Lojistik Tedarik Zinciri Yönetim ve Dağıtım AŞ'ye ilgili kanunu ihlal  etmedikleri için idari para cezası verilmedi.
 

ETİKETLER

Rekabet ceza kargo