Özgecan'ın tabutunu kadınlar taşıdı

AA |  14 Şubat 2015 Cumartesi - 13:15 | Son Güncelleme : 14 02 2015 - 13:20

Mersin'de vahşice cinayete kurban giden Özgecan Aslan, son yolculuğuna uğurlandı.


Tarsus ilçesinde, dün sabah saatlerinde cesedi bulunan  20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın cenazesi defnedildi. 
 
Tarsus'ta kaybolduktan sonra dün sabah Tarsus-Ankara karayolu Çamalan  köyündeki Cin Deresi'nde cesedi yakılmış halde bulunan 20 yaşındaki üniversite  öğrencisi Aslan'ın, Mersin'deki evine çok sayıda arkadaşı ve vatandaş geldi. 
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da evin önünde  kurulan taziye çadırına gelerek aileye başsağlığı diledi. Aile fertlerinin sinir  krizi geçirdiği taziye çadırında, arkadaşları da Özgecan'ın fotoğraflarına "Seni  unutmayacağız Özgecan" yazısını yazdı. 
 
Bu arada, Aslan'ın cenazesi Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi  Hastanesi morgundan alınarak Mersin Şehir Mezarlığı'na getirildi. Cenaze  aracından tabutu alan kadınlar, musalla taşına kadar taşıdı. 
 
ANESİNİN FERYATLARI YÜREKLERİ DAĞLADI
 
Anne Songül ile baba Mehmet Aslan kızlarının tabutuna sarılarak uzun  süre gözyaşı döktü. Anne Songül Aslan, gözyaşları içinde "Kızım canım kızım  benim. Kanı yerde kalmasın. Benim melek yüzlü kızım. Bebeğim benim. Onları ben  nasıl büyüttüm ne emeklerle ne zorluklarla büyüttüm" diye ağıt yaktı. 
 
Sinir krizi geçiren anne Aslan ile baba Mehmet Aslan'a 112 Acil Servis  ekipleri müdahale etti. 
 
İMAMDAN KADINLARA MÜDAHALE
 
Bu arada cenaze namazını kadınların ön safta kılmak istemesi üzerine  tartışma yaşandı. İmam tartışmaya müdahale etti. Daha sonra ise cenaze namazı  kadın ve erkeklerin karışık şekilde saf tutmasıyla kılındı.  Bu arada, törene katılan kadınlar, "Kadın cinayetlerini durduracağız,  Özge'ye uzanan eller kırılsın, Özge için adalet istiyoruz, kadınlar için  özgürlük" sloganları atarak alkış ve zılgıtlarla cenazeyi mezara kadar götürdü. 
 
Özgecan Aslan'ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. 
 
  
Törene, Özgecan'ın ailesi, yakınları ve arkadaşlarıyla çok sayıda kişi  katıldı.