On Numara çekilişi sonuçları açıklandı (4 Eylül 2017)

04 Eylül 2017 Pazartesi - 9:43 | Son Güncelleme : 04 09 2017 - 21:46

On Numara oyununda bugün 787. hafta çekilişi gerçekleştirildi. Geçen hafta On Numara çekilişi sonucunda 10 bilen 2 talihli büyük ikramiye olan 140 bin 729 lira 30 kuruş almaya hak kazanmıştı. On Numara'da bu hafta kazandıran numaralar belli oldu.


On Numara çekilişi bu akşam gerçekleştirildi. Merakla beklenen On Numara çekilişi sonuçlarına göre kazandıran numaralar şu şekilde...
 
 
 
ON NUMARA İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?
 
Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta gerçekleştirilen On Numara çekilişlerinde 6 bilen, 7 bilen, 8 bilen, 9 bilen ve 10 bilenler ikramiye almak için hak kazanırlar. İkramiye almak için hak kazanan talihliler arasından;
6 bilenler ve 7 bilenler loto bayilerinden,
8 bilenler ve 9 bilenler loto bayilerinden ya da Milli Piyango İdaresi şubelerinden,
10 bilenler de Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden ikramiyelerini alabilir.
On Numara çekilişi sonucunda ikramiye kazanan talihliler bir yıl içerisinde ikramiyeleri almalıdırlar. Bir yıl içinde alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve zaman aşımına uğrayan ikramiyeler için ödeme işlemi yapılmaz.
 
ON NUMARA NASIL OYNANIR?
 
On Numara kuponunda yer alan kolonlarda 1'den 80'e kadar sayılar yer alır. Bu 80 sayı içerisinden 10 tanesi seçilir ve işaretleme işlemi yapılır. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen On Numara çekilişlerinde 22 sayı belirlenir. 22 sayı içerisinden 6 bilen, 7 bilen, 8 bilen, 9 bilen ve 10 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanır.
 
18 yaşından küçük olanlar On Numara çekilişlerine katılamaz. Katılsalar bile ikramiye alamazlar. On Numara çekilişinde dağıtılacak olan ikramiye tutarı, o hafta elde edilen hasılat üzerinden hesaplanır. Çekiliş sonucunda ikramiye gruplarında doğru bilen kimse çıkmazsa, o ikramiye grubu için belirlenen ikramiye tutarı üst grubun ikramiyesine ilave edilir. Büyük ikramiyeyi bilen çıkmazsa, bir sonraki haftaya devreder. On Numara çekilişleri için katılım sınırı bulunmaz. Katılmak isteyenler, çekiliş için istedikleri sayıda kolon doldurabilirler.