Okul yöneticiliği sınavı cevap kağıtları erişime açıldı

AA |  16 Mayıs 2019 Perşembe - 11:09 | Son Güncelleme : 16 05 2019 - 11:13

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenen "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" cevap kağıtları ve aday cevaplarına ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün boyunca erişilebilecek.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için  düzenlenen, "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı"  (2019-MEB-EKYS) cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı.   ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Nisan'da  uygulanan 2019-MEB-EKYS'ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve  cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından  okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava  giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını  inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden 10 gün  süreyle incelenebilecek.
 
T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağlayabilecek adaylar,  cevaplarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını  tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap  seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya verdikleri cevabı  görebilecek.
 Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek  diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru,  yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.    Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.