Muharrem İnce meydan okudu!

30 Mayıs 2018 Çarşamba - 15:19 | Son Güncelleme : 30 05 2018 - 15:19

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Adaylığım açıklandığında 'ikinci tura gider bu' diyordum ama Türkiye'yi gezdim, 49. mitingde gördüm ki ikinci tura gerek yok. Birincide evelallah tamam diyorum. Birincide oldu bu iş." dedi.


İnce, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde, Neşet  Ertaş'ın "Gönül dağı"dan bahsettiğini, kendisinin de gönül bağı kurmaya geldiğini  söyledi.
 
Yaptığı her mitingde hep eğitimden bahsettiğini anımsatan İnce,  eğitimin en fazla Kırşehir'e yakıştığını ifade etti. İnce, "Eğitim, çocuklar,  gelecek diyorum. Eğitim en iyi Kırşehir'e yakışır çünkü 12. yüzyılda Cacabey  Medresesi'nde astronomi okutuluyordu. Şimdi diyorum ki Erdoğan'a kuantum, nano  teknoloji, robotların koordinatörlüğü diyorum. O bana diyor ki otomobil  yapacağız. Ben de diyorum ki sen otomobilin kaportasına talipsin, koltuklarını  yapmaya talipsin, ben otomobilin beynini yapmaya talibim." diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli kendisiyle kavga etmek  istediğini ileri süren İnce, şöyle devam etti:
 
"Erdoğan benimle kavga etmek istiyor. Onun oyununa gelmeyeceğim,  cevabını vereceğim ama projelerimi anlatacağım. 60 milyon turist diyorum, tarıma  dayalı sanayi diyorum, çiftçiye mazot 3 lira, asgari ücret 2 bin 200 lira olacak  diyorum. Öğretmenlere, polislere, hemşirelere, din görevlilerine 3600'ü (3600 ek  gösterge) vereceğiz diyorum. Üniversite öğrencileri, 19 Mayıs ve 29 Ekim'de  500'er lira karşılıksız burs alacaksınız."
 
Son zamanlarda seçim iptali gibi konuların gündeme geldiğine değinen  Muharrem İnce, "Son günlerde bir şey daha başladı 'acaba bu seçimi iptal  ettirebilir miyiz?' Bunun derdindeler. Sakın ha deneme, kaçma, mindere gel  mindere." dedi.
 
"Niye kaçıyorsun kardeşim?" diye soran İnce, "Adaylığım açıklandığında  ikinci tura gider bu diyordum ama Türkiye'yi gezdim, 49. mitingde gördüm ki  ikinci tura gerek yok. Birincide evelallah tamam diyorum. Birincide oldu bu iş."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AK Parti'nin kuruluş sürecinde  Erdoğan'ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le görüştüğü yönündeki iddialarını  yineledi.
 
  
"Söylediklerimin arkasındayım"
 
CHP Genel Başkanlığına aday olduğu dönemde Kemal Kılıçdaroğlu'na  yönelik eleştirilerinin yer aldığı videoyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanda  izletmesine de değinen İnce, kendisi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile eski  başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın Erdoğan'la ilgili, Erdoğan'ın da  Bahçeli ile ilgili eleştirilerini içeren üç ayrı videoyu meydandaki vatandaşlara  izletti.
 
Genel başkanlığa aday olduğu dönemde Kemal Kılıçdaroğlu'nu  eleştirdiğini, söylediklerinin de arkasında olduğunu vurgulayan İnce, "Dün video  izlettiriyor meydanda. Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na ne demiş diye. Ben Sayın  Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmışım, demokratik bir yarış. Siyasette  bu tür yarışlarda insanlar birbirlerini eleştirirler. Ben de Kılıçdaroğlu'nu  eleştirmişim, söylediklerimin arkasındayım, ne dediysem o. Bakalım sen  seyrettiklerinin arkasında mısın?" diye konuştu.