Kuvvetli yağış uyarısı! Meteoroloji İstanbul için saat verdi

14 Kasım 2019 Perşembe - 8:52 | Son Güncelleme : 14 11 2019 - 9:52

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Kasım hava durumu raporu yayınlandı. Meteoroloji güncel hava raporuna göre, bugün İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya, Bolu ve Karabük çevreleri ile Mersin'in kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Peki, İstanbul’a yağmur saat kaçta yağacak? İşte, 14 Kasım hava durumu raporu…

14 Kasım Perşembe günü hava sıcaklığının 4 ila 8 derece düşeceği belirtilirken, İstanbul'da saat 12.00 ila 18.00 arasında yağış bekleniyor. İşte güncel Meteoroloji verileri...


Hava durumu 14 Kasım raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya, Bolu ve Karabük çevreleri ile Mersin'in kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Peki, İstanbul’a yağmur saat kaçta yağacak? İşte, 14 Kasım hava durumu raporu…
 
Yağışların; Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köyceğiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Orta Karadeniz'de yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığının ise yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.
 
METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 
Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli(21-50 kg/m2), Muğla’nın Marmaris, Ula, Köyceğiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli(51-75 kg/ m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
İSTANBUL'DA BU SAATLERE DİKKAT
 
İstanbul'da bugün parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklığın 19 derece olacağı İstanbul'da öğle saatlerinde yağış başlayacak.
 
 
METEOROLOJİ İL İL HAVA DURUMU RAPORU
 
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile İstanbul çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
 
ÇANAKKALE °C, 19°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı
 
EDİRNE °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
KOCAELİ °C, 22°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli
 
EGE
Parçalı ve çok bulutlu bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim) ve Muğla il genelinde kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
 
AFYONKARAHİSAR °C, 15°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
İZMİR °C, 20°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 
MANİSA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
MUĞLA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde yerel olarak kuvvetli, Marmaris, Ula, Köyceğiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.
 
AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, Batı Akdeniz çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin'in kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor.
 
ADANA °C, 27°C
Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu
 
ANTALYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor.
 
HATAY °C, 25°C
Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu
 
MERSİN °C, 27°C
Az bulutlu zamanla parçalı çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 
Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir ve Konya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ANKARA °C, 20°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı
 
ÇANKIRI °C, 18°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu
 
ESKİŞEHİR °C, 16°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı
 
KONYA °C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı
 
BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu akşam saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
 
BOLU °C, 19°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, akşam saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı
 
DÜZCE °C, 23°C
Parçalı bulutlu
 
KASTAMONU °C, 18°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli
 
ZONGULDAK °C, 21°C
Parçalı bulutlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Amasya çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
 
AMASYA °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli
 
ARTVİN °C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu
 
SAMSUN °C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli
 
TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu
 
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
ERZURUM °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu
 
KARS °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu
 
MALATYA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu
 
VAN °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
DİYARBAKIR °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu
 
GAZİANTEP °C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu
 
SİİRT °C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu
 
ŞANLIURFA °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu