Kartal'da okul yangını!

DHA |  11 Eylül 2012 Salı - 12:03 | Son Güncelleme : 11 09 2012 - 12:03

Okulun çatısı tamamen kül oldu


Kartal’da otluk alanda çıkan yangın bir okulun çatı katına sıçradı. Çatı katı tamamen yanarken hazırlık kursu için okulda bulunan öğrenciler son anda dışarı çıkarıldı. Büyük panik yaşanmasına neden olan yangın itfaiye ekiplerinin iki saat süren çalışmasının ardından söndürüldü.

Bugün saat 09.00 sıralarında otluk alanda başlayan yangın kontrol altına alınamayınca önce bir fabrikaya, ardından da bir liseye sıçradı. İtfaiye ekipleri fabrikaya sıçrayan alevleri kontrol altına aldı. Ancak Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi’ne sıçrayan yangın giderek büyüdü. Olay yerine Kartal, Pendik, Kurtköy, Sultanbeyli ve Maltepe itfaiye grupları sevkedildi. Öğrencilerin hazırlık kursu için derste olduğu sırada çatı katını saran alevler son anda farkedilince öğretmenler öğrencileri süratle okuldan tahliye etti. Bu sırada yangın nedeniyle şok geçiren bir öğrenciye olay yerine çağırılan bir ambulansta müdahale edildi. İtfaiye ekipleri dört bir yanından yangına müdahale etti.

Korku dolu gözlerle yangını izleyen öğrenciler, "Biz dersteydik. Çatı katının yandığı söylenince dışarı çıktık. Çok korktuk" diye konuştu. Alevler itfaiyenin iki saat süren çalışmasının ardından söndürülürken okulun çatı katı enkaz haline dönüştü. Polis ekipleri okulun çevresindeki sokaklara emniyet şeridi çekip güvenlik önlemi alırken yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Kartal'da okul yanıyor!
video için tıklayın