Kadın memurları ilgilendiriyor! İzinli sayılacak!

AA |  02 Haziran 2020 Salı - 11:23 | Son Güncelleme : 02 06 2020 - 13:45

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak.


Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu  kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili bir yazı gönderildi.
 
Yazıda, "Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi  amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı  hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin  24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması  Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür." ifadelerine yer verildi.
 
SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA
 
Konuyla ilgili Twitter'daki hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şu ifadeleri kullandı:''Bakanlığımız ve kamu çalışanı tüm hanımların hamilelik izni Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 8 HAFTA uzatıldı. İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.''
 

ETİKETLER

izin memur hamilelik