İstanbul'da zehir tacirlerine darbe!

AA |  12 Eylül 2017 Salı - 21:09 | Son Güncelleme : 12 09 2017 - 21:09

İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik bazı adreslere düzenlenen operasyonda, 8 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, bir miktar uyuşturucu, 3 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirildi


İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 8  kişi gözaltına alındı. 
 
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ve Narkotik Suçlarla  Mücadele Müdürlüğü ekipleri, Tarlabaşı Bulvarı, Dolapdere Caddesi ile Hacıahmet,  Piyalepaşa ve Yenişehir mahalleleri bölgesindeki 7 adrese, eş zamanlı operasyon  düzenledi. Operasyona, Güven Timleri, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve motorize  polis ekipleri ile polis helikopteri de destek verdi.
 
Operasyon çerçevesinde, Sıraselviler Caddesi Çiçekçi  Harman Sokak'taki bir dairede, narkotik köpeği "Maya"nın da katılımıyla arama yapıldı.  "Maya"nın tepki vermesi üzerine bir dolabı arayan polis ekipleri, dolabın üst  kısmına saklanmış bir miktar uyuşturucu buldu.
 
İstiklal Mahallesi Ali Kabuli Caddesi'ndeki gecekonduya da baskın  yapan ekipler, kaçmak isteyen bir kişiyi evin yan sokağında yakaladı.
 
Baskın düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda, satışa hazır hale  getirilmiş bir miktar uyuşturucu madde, 3 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği ile çok  sayıda fişek ele geçirildi.
 
Operasyonda 8 şüpheli gözaltına alınarak, emniyete götürüldü.