iPhone 7 Pro'nun tasarımı internete sızdırıldı!

28 Nisan 2016 Perşembe - 10:40 | Son Güncelleme : 28 04 2016 - 11:05

Apple markasının dünya çapında en fazla kullanılan ürünlerinden olan İphone her çıkışında olay oluyor. Şimdi de İphone 7 Pro gündemi sarsmaya geliyor. Detayları yavaş yavaş sızmaya başlayan İphone 7 Pro tüm bilgileri haberimizde...


İphone 7 Pro kulislerde konuşulmaya başlandığı andan itibaren gündeme oturdu. Apple fanları tarafından büyük bir merakla beklenen İphone 7 Pro hakkında merak edilen soruların yanıtları haberimizin içerisinde yer alıyor. İşte tasarımından donanımına tüm ayrıntılarıyla İphone 7 Pro...

İPHONE 7 PRO'YA DAİR İLK DETAYLAR

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 büyük bir merakla bekleniyor ve ortaya çıkan bilgilerle birlikte cihazın son hali de şekillenmeye başlamış durumda. Daha önce tasarımıyla ilgili birçok iddia ortaya atılan iPhone 7 Pro‘nun en detaylı çizimleri ortaya çıktı.

Sızan çizimlerde iPhone 7 ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlanmazken iPhone 7 Pro’nun tasarımı en küçük ayrıntısına kadar görülebiliyor. 158,22 x 77,94 x 7,3 mm ölçülerinde olan telefon bu haliyle iPhone 6s Plus ile birebir aynı görünüyor.

 Arka taraftaki anten çizgilerinin tamamen kalktığı tasarımda çift kameranın bulunması dikkat çekiyor. Arka alt kısımda daha önce de iddia edildiği gibi smart connector girişi yer alıyor. Bu giriş sayesinde iPhone Pro’ya özel birçok aksesuarın ve kılıfın bağlanabileceği söyleniyor. Ön ve yan kısımlarda herhangi bir değişikliğe rastlanmazken altta kulaklık girişinin olmadığı bir kez daha görülebiliyor

 
iPhone 7’ye dair dedikodular son zamanlarda oldukça sık ve hızlı biçimde gündeme geliyor. Akıllı telefonun amiral gemisi özelliği konusunda ortaya çeşitli iddialar atılıyor. Yeni nesil iPhone’da kulaklık jakının bulunmayacağı ve kulaklığın akıllı telefona Lightning portu üzerinden bağlanacağına dair haberler bir süredir gündemde. Gelen son haberlerde, akıllı telefonun daha büyük ekranlı versiyonunun iPhone 7 Pro adını taşıyacağı öne sürülüyor. Söz konusu cihazda çift arka kameralı bir kurulum bulunacağı iddiası da sıklıkla dillendiriliyor. Tedarik zincirleriyle bağlantısı olduğu bilinen Japon internet sitesi Mac Otakara, ortaya atılan bu iddialardan bazılarını doğruluyor.
 
iPhone 7’ye dair ilk somut detaylar mart ayında ortaya çıkmaya başlamıştı. Akıllı telefonun arka paneline ait olduğu iddia edilen bir kare Apple‘ın üretim ortakları arasında adı geçen Catcher Technology tarafından internete sızdırılmış, aynı dönemde telefona ait olduğu söylenen bir tasarım şeması da internet sitelerinde yer bulmuştu. Söz konusu tasarım şemasına bakıldığında genel hatların iPhone 6 ve 6s’ten çok farklı olmadığı görülmüş, ancak çift kameralı kurulumun varlığı hemen göze çarpmıştı. iPhone 7 Pro’nun arkasında Smart Connector bulunacağı iddiası da aynı dönemde gün yüzüne çıkmıştı.
 
Mac Otakara’nın yeni haberinde Catcher Technology tarafından sızdırılan detayların gerçek olduğu belirtilirken, özellikler ve tasarım konusunda dikkat çekici yeni bilgiler de veriliyor. Smart Connector, büyük iPhone’un arkasında üç küçük nokta olarak görülebiliyor. Apple, ilk olarak 12.9 inç ekranlı iPad Pro’da kullandığı Smart Connector’a yeni iPad Pro 9.7’de de yer vermişti. Smart Connector şu an için sadece klavye aksesuarlarını cihaza bağlamak için kullanılıyor.
 
 
Japon internet sitesi, iPhone 7 tasarımının genel hatları itibarıyla iPhone 6s’e fazlasıyla benzeyeceğini belirtiyor. Bu da, yeni telefonların 2015 çıkışlı versiyonlara kıyasla daha ince olacağı dedikodularına aykırı bir bir yerde duruyor. Mac Otakara’nın haberinde iPhone’un kalınlığının değişmeyeceği, kulaklık jakının tasarımdan çıkarılacağı, ancak Apple’ın telefona stereo hoparlör yerleştirmeyeceği ifade ediliyor.
 
Sitenin haberinde iPhone 7’nin Lightning portuna bağlanabilecek EarPods kulaklıklar ile birlikte geleceği belirtiliyor. Lightning portu ile şarj edilebilecek Bluetooth kulaklıkların ise ayrı olarak satılacağı söyleniyor. Apple’ın 4.7 ve 5.5 inç ekran boyutu seçeneklerinden vazgeçmeyeceği, ancak çift kameralı kurulumun iPhone 7 Pro’ya özgü olacağı söyleniyor.

 

ETİKETLER

iphone 7 pro apple